Clicktrans wprowadza integrację po API dla przewoźników

Publikacja na zamówienie

W branży transportowej, podobnie jak w innych sektorach, coraz większą rolę odgrywają nowoczesne technologie, automatyzacja i minimalizowanie działań manualnych. Rozwiązania technologiczne, takie jak integracja po API, pozwalają na znaczną oszczędność czasu poświęconego na wyszukiwanie zleceń i składanie ofert transportu. Takie rozwiązanie oferuje przewoźnikom giełda transportowa Clicktrans.

Clicktrans to platforma łącząca przewoźników z klientami indywidualnymi oraz firmami poszukującymi transportu ładunków. Rozwijająca się dynamicznie giełda daje zarejestrowanym w niej przewoźnikom dostęp do zleceń z całej Europy bez konieczności uiszczania miesięcznego abonamentu, bo opłaty są pobierane tylko w przypadku zrealizowanych transportów. Przewoźnicy zarejestrowani w Clicktrans mają do dyspozycji aplikację mobilną, zaawansowaną wyszukiwarkę zleceń, a teraz również możliwość integracji API.

Integracja API to rozwiązanie informatyczne pozwalające na łączenie dwóch systemów, baz danych czy aplikacji. Dzięki takiej integracji można w pełni zautomatyzować wyszukiwanie interesujących zleceń, a także składanie ofert transportu od razu po ukazaniu się zlecenia o określonych wcześniej parametrach. Szybkie złożenie oferty zwiększa szansę na akceptację jej i zrealizowanie zlecenia.

Dzięki API przewoźnik nie musi przeszukiwać zleceń transportowych manualnie i może skoncentrować się na realizacji zleceń i rozwoju biznesu. To rozwiązanie przeznaczone jest nie tylko dla dużych przedsiębiorstw, lecz także dla mniejszych firm transportowych. Nawet jeśli właściciel firmy lub jego pracownik spędza na przeszukiwaniu giełdy tylko godzinę dziennie, to w skali miesiąca czy roku zyskanie tej godziny powoduje spory wzrost efektywności i spadek kosztów działania.

– Przewoźnicy zarejestrowani w Clicktrans często specjalizują się w określonych typach ładunków lub preferują konkretne trasy np. transport samochodów na trasie Niemcy-Polska. To rozwiązanie daje im sporo korzyści, nie ominą interesujących zleceń i przede wszystkim nie stracą cennego czasu spędzanego wcześniej na przeszukiwanie giełdy i manualne składanie ofert. W dodatku wdrożenie tego rozwiązania, choć wymaga umiejętności informatycznych, nie jest skomplikowane – mówi Michał Brzeziński, CEO Clicktrans. 

Do wdrożenia integracji API potrzebne są określone możliwości techniczne, na przykład własna strona internetowa lub po prostu serwer. Giełda transportowa Clicktrans udostępnia zainteresowanym podmiotom dokumentację techniczną niezbędną do wdrożenia integracji po stronie przewoźnika.

Giełda transportowa Clicktrans daje przewoźnikom co miesiąc dostęp do zleceń o wartości 68 milionów złotych. Integracja po API będzie przydatnym ułatwieniem zarówno dla przewoźników, dla których Clicktrans jest głównym źródłem zarobku, jak i dla tych, którzy korzystają z giełdy jako jednego z kilku różnych źródeł. 

Dowiedz się więcej na temat integracji po API

Jeśli nie jesteś jeszcze przewoźnikiem na Clicktrans – Zarejestruj się.