rekrutuj 40ton665
Opublikowane 6 Październik, 2017

Ciężarówka zahaczyła o rowerzystkę – przypadkowy świadek dogonił zestaw i zatrzymał kierowcę

ciezarowka_zahaczyla_o_rowerzystke

Śląska policja poinformowała o obywatelskim zatrzymaniu kierowcy ciężarówki, który przy wyprzedzaniu zahaczył o rowerzystkę. Ciężarówkę dogonił świadek zdarzenia, zajeżdżając jej drogę i sprowadzając na miejsce policję. O wszystkim opowiada natomiast poniższy komunikat, wydany przez Komendę Miejską Policji w Gliwicach:

Kolejny mieszkaniec naszego rejonu zareagował na czyjąś krzywdę. Widząc, że pewna rowerzystka została potrącona, powiadomił służby, sam zaś ruszył za sprawcą – kierowcą ciągnika siodłowego. Zajechał mu drogę i w ten sposób zatrzymał.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 20.00 przy ul. Daszyńskiego w Gliwicach. Jak wstępnie ustalono, 74-letni mężczyzna kierujący zestawem z naczepą, jadący od centrum w kierunku Sośnicowic, wyprzedzał 48-letnią rowerzystkę i podczas tego manewru uderzył ją, powodując upadek, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Poszkodowana doznała obrażeń, została przewieziona do szpitala. Na szczęście jej życiu nic nie zagraża.

Sprawcę zatrzymano po interwencji bezpośredniego świadka. Kierowca twierdził, że nie zauważył, iż kogoś potrącił. Policjanci zdecydowali o zatrzymaniu mu prawa jazdy. Oględziny roweru wskazały, że jednoślad był sprawny techniczne i posiadał prawidłowe oświetlenie.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 10 komentarzy

 1. mobilek702 napisał(a):

  74 lata…. Ten kierowca już dawno powinien być na zasłużonej emeryturze. No ale braki kadrowe robią swoje i każdy kierowca jest eksploatowany ile się da.

 2. Dawid napisał(a):

  74 lata, młody chłopak.

 3. Piotrek 14epal napisał(a):

  Młody zdrowy chłop 🙂 oczy pewnie też ma dobre i do połowy naczepy widzi w lusterku 🙂 a że dalej mu się rozmazuje to nic 😀

 4. Tołdi napisał(a):

  Póki co emerytura w tym kraju nie jest przymusem a przywilejem. Gość czuje się na siłach to jeździ. A kolizja, którą spowodował, mogła się przydarzyć kierowcy w dosłownie każdym wieku!

 5. Jacek napisał(a):

  Za dlugo to dziadek w kiciu nieposiedzi.

 6. 13*60 napisał(a):

  Nie chce być złośliwy ale jak sie nie dorobil w mlodym wieku to na starosc tym bardziej.Ten tetryk nie jest tego damego zdania i nie wie kiedy sie poddac i isc jak czlowiek na emeryture,cieszyc sie z zycia.

 7. Użytkownik* napisał(a):

  Ale też problem się zrobił jak te bezmuzgie konowaly nakazał jeździć rowerami po ulicy zamiast po chodniku lub ścieżce rowerowej sam jeżdżę rowerem i wolę jechać chodnikiem bo bezpieczniej ale zaraz jakiś krawężnik się doczepi lulu baran że straży miejskiej i będzie cię próbował ukarać mandatem

 8. Tomek T. napisał(a):

  Jeździł całe życie za najniższą krajową to teraz nie może wyżyć z emerytury i musi dorabiać . Jest to przestroga dla nas wszystkich.

 9. Jan napisał(a):

  Tym wszystkim pseudo doradcom którzy wysyłają tego człowieka na emeryturę albo najlepiej już na cmentarz życzę tego samego…. idźcie sobie na tą Polską emeryturę i cieszcie się życiem za 600 złotych miesięcznie

Odpowiedz