rekrutuj 40ton665
Opublikowane 1 Czerwiec, 2016

Ciągnik siodłowy z naczepą uderzył w bok pociągu, blokując zajezdnię i paraliżując ruch w Warszawie

Powyżej: tak to wyglądało krótko po uderzeniu

Do bardzo ciekawego, a przy tym na szczęście niegroźnego zdarzenia doszło dzisiaj w nocy na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Grodzisku Mazowieckim. Podmiejski pociąg został tam uderzony w bok nadwozia przez samochód ciężarowy z naczepą. Kabina MAN-a trafiła w lewą, przednią stronę pierwszego wagonu, samemu solidnie się uszkadzając, a także wykolejając pociąg i spychając go na kilka metrów.

Wszystko miało miejsce mniej więcej o północy, w związku z czym pociąg był niemalże pusty. Tym samym obyło się bez ofiar, a i kierowca ciężarówki nie został przy tym w żaden sposób ranny. Inna sprawa, że całe wydarzenie doprowadziło do gigantycznego paraliżu komunikacyjnego, jako że trefny przejazd kolejowy znajdował się tuż przy zajezdni Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Wypadek na aż dziesięć godzin uniemożliwił wysłanie pociągów w trasy, aż do godziny 10 skazując mieszkańców warszawskiej aglomeracji na komunikację zastępczą oraz zaledwie trzy pociągi WKD, które przed wypadkiem były już w ruchu.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 11 komentarzy

 1. Ropasiak napisał(a):

  Leżałem sobie już w łóżeczku, próbując zasnąć i słyszę najpierw 1 sygnał WKD, 3 sekundy później ciągły sygnał WKD, i zaraz już tylko głuchy łomot… Nie wiem czy on przysnął czy co, ale miał czas spokojnie się zatrzymać…

 2. ASP napisał(a):

  Filipie mimo iż to WKD to raczej słowo zajezdnia nie jest odpowiednim. Co do tego zespołu trakcyjnego który został uszkodzony ze zdjęć wynika iż jest bardzo pechowy. W ubiegłą sobotę nastąpiła zmiana napięcia w sieci WKD i te zespoly zaczęły kursować od niedzieli wiec trafiona została prsktycznie igła w tym taborze.

 3. ASP napisał(a):

  Lokomotywownia to też zbyt duże słowo jak na WKD może kompromisem będzie miejsce postoju lub obsługi tych zespołów trakcyjnych? WKD to już nie tramwaj a pociąg chociaż ktoś może powiedzieć, że pociąg który jeździ po własnej linii jest lżejszy, mniejszy i nie taki prędki jak inne.

 4. Rafi napisał(a):

  Bo WKD, to takie kolejowe “tramwaje”. Bez obrazy dla tych że braci po fachu 😉

 5. 13*60 napisał(a):

  Napisz nad szybą kierowcy….no nie ,że się czepiam albo coś sugeruję 🙂

Odpowiedz