OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 21 Listopad, 2018

Bodzio Meble odmładza flotę aut dostawczych – Hyundai H350 zaczął zastępować poczciwe Lubliny

Jeden z memów krążących po internecie.

W polskiej branży meblarskiej skończyła się pewna epoka. To samo można powiedzieć o historii polskich samochodów dostawczych. Firma Bodzio Meble zamówiła bowiem nowe pojazdy i tym razem nie są to Lubliny.

Tak naprawdę Lublinów nie da się już dzisiaj zamówić. Ich ostatni producent, występujący pod marką Honker, ogłosił upadłość ponad dwa lata temu. Tymczasem flota firmy Bodzio Meble, całkowicie oparta właśnie na Lublinach, z roku na rok robiła się coraz bardziej wyeksploatowana. Zamówienie nowych pojazdów powoli wydawało się więc nieuniknione.

Sam często się nad tym zastanawiałem – skoro Lublinów nie ma już na rynku, jaką markę tym razem wybierze Bodzio Meble? Wiem, że właściciel tej firmy jest dużym miłośnikiem motoryzacji, a przy tym ma do niej dosyć niebanalne podejście. Spodziewałem się więc, że wybierze coś ciekawego.

I tak też się stało. Na nowy okręt flagowy firmy Bodzio Meble wybrano Hyundaia H350. To pełnowymiarowy samochód dostawczy z Korei Południowej, stworzony głównie z myślą o europejskim rynku. W Polsce można go kupić już od trzech lat, lecz z jakiegoś powodu nie przyjął się on na rynku. Sprzedaż pozostaje na minimalnym poziomie, i to pomimo faktu, że w ofercie są wersje z najróżniejszymi, w tym także długodystansowymi zabudowami.

Krótka przerwa na zdjęcia:

Teraz, gdy Bodzio Meble spopularyzuje ten model, sytuacja może się odmienić. Auto nie tylko będzie stałym elementem polskiego krajobrazu, ale też wiele osób po prostu dowie się o jego istnieniu. To natomiast może skutkować znacznym wzrostem sprzedaży.

Jeśli chodzi o ilości zamawianych Hyundaiów, to mają one być niemałe. Jak dowiedział się portal “Busiarze.com.pl”, tylko do końca bieżącego roku Bodzio Meble ma odebrać 50 egzemplarzy modelu H350. Samochody te można już nawet spotkać, a po Facebooku krąży pierwsze zdjęcie. Możecie je zobaczyć pod tekstem.

Od siebie natomiast dodam, że miałem okazję jeździć Hyundaiem H350 i w porównaniu do Lublina jest to po prostu inny świat. Koreańskie auto oferuje wyjątkowo przestronną kabinę, porównywalną ze Sprinterem, czy Crafterem. Wnętrze jest komfortowe i praktyczne, 2,5-litrowy silnik zapewnia świetną dynamikę. Więcej na ten temat przeczytacie poniżej: Hyundai H350 Long 150 Access – test 40ton.net – debiutant, który rzutem na taśmę dogania całą konkurencję

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować: