Bez prawa jazdy, bez dokumentów, ale za to na magnesie i z prędkością 86 km/h w terenie zabudowanym

magnes_predkosc_dokumenty_prawo_jazdy

U tego kierowcy ciężarówki wszystko było nie tak, jak trzeba. Jego licznik wskazywał 86 km/h w terenie zabudowanym, prawo jazdy było tymczasowo zatrzymane, dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia zawarcia polisy OC nie było w samochodzie, a na impulsatorze tachografu leżał magnes. Cała sprawa zakończy się więc w sądzie, o czym opowiada poniższy komunikat policji z Łomży:

Funkcjonariusze łomżyńskiej drogówki na drodze krajowej 64 zatrzymali 29-letniego kierowcę ciężarówki, który naruszył szereg przepisów ruchu drogowego oraz ustawy o transporcie drogowym.

Wczoraj, tuż po godzinie 7, funkcjonariusze łomżyńskiej drogówki patrolując trasę krajową 64, w miejscowości Wizna zauważyli poruszającego się z dużą prędkością tira. Videorejestrator zarejestrował, że auto jedzie 86 km/h tj. o 36 km/h za dużo jak na jazdę w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze natychmiast podjęli decyzję o zatrzymaniu pojazdu. Po dokładnej kontroli 29-letniego kierującego okazało się, że nie jest to jego pierwsze przekroczenie prędkości. W listopadzie ub. roku decyzją starosty mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50km/h. Poprzednim razem kierował jednak samochodem osobowym i jechał ponad 100 km/h. W czasie kontroli okazało się również, że nie posiadał dokumentów na pojazd tj. dowodu rejestracyjnego i polisy OC na naczepę. W trakcie prowadzonych czynności kontrolnych funkcjonariusze stwierdzili, że w pojeździe znajduje się niedozwolone urządzenie w postaci magnesu, które zakłócało działanie tachografu. 29-latek został ukarany mandatem za ingerencję w urządzenie rejestrujące czas pracy. Natomiast za jazdę bez uprawnień, nadmierną prędkość oraz brak dokumentów mężczyzna odpowiadać będzie przed sądem. Za wyczyny nieodpowiedzialnego kierowcy odpowie też jego pracodawca – właściciel firmy przewozowej.

Źródło komunikatu: www.podlaska.policja.gov.pl