Belgijski parking Westkerke na nowo został otwarty i ma cały zestaw zabezpieczeń przed imigrantami

parking_westkerke_belgia

Kierowcy podróżujący do Calais oraz Dunkierki mogą od dzisiaj korzystać z dodatkowego parkingu. Po trzech lat przerwy do użytku wraca bowiem belgijski parking Westkerke, położony na trasie E40 w kierunku Francji.

Omawiany parking położony jest zaledwie 90 kilometrów na wschód od Calais. Jest to też zresztą powód, dla którego trzy lata temu trzeba było go zamknąć – aktywność imigrantów oraz przemytników ludzi była na tyle duża, że sytuacji na parkingu nie dało się już opanować. Teraz jednak Westkerke zostało gruntownie przebudowane, będąc znacznie bezpieczniejszym. Belgowie twierdzą wręcz, że choć do Calais stąd niedaleko, kierowcy mogą odbyć w Westkerke także pełen nocny postój.

Po modernizacjach za 600 tys. euro parking otoczony jest płotami, objęto go monitoringiem, a do tego po placu będą przechadzały się nocne patrole ochroniarzy. Ponadto Belgowie kończą prace nad rozbudową parkingu. Jeszcze przed końcem roku ilość miejsc parkingowych zwiększy się więc z trzydziestu do stu, a do tego dojdzie nowe zaplecze sanitarne.

Jest też jednak zła wiadomość – wraz z otwarciem zmodernizowanego Westkerke Belgowie już przymierzają się do zamknięcia parkingu Jabbeke, również w kierunku w Francji. Od końca roku będzie można tam jedynie tankować lub odbywać krótkie przerwy.

Lokalizacja parkingu Westkerke: