transfactor3665
Opublikowane 4 Lipiec, 2017

UE przedłuża sankcje dla Rosji, więc Rosja odpowiada przedłużonym embargiem na wwóz żywności

rosja_bialorus_zdjecia_ciezarowki_03

Z tej wiadomości polscy przewoźnicy raczej się nie ucieszą – Unia Europejska podjęła decyzję, że sankcje gospodarcze dla Rosji zostaną utrzymane co najmniej do stycznia 2018 roku.

Co prawda same sankcje nie wpłyną na transport w sposób znaczący. Mowa tutaj bowiem o ograniczeniach dla rosyjskich koncernów naftowych oraz rosyjskich banków. Gorzej, że Rosja oczywiście postanowiła na te sankcje odpowiedzieć, uderzając w Europę typowo handlowo. I tak premier Rosji już poinformował, że embargo na sprowadzanie żywności z Unii Europejskiej utrzyma się do końca 2018 roku. Oznacza to więc, że do Rosji dalej nie wjedziemy z ładunkami mięsa, warzyw, owoców, nabiału oraz ryb. Innymi słowy, polskie chłodnie jeszcze długo nie powrócą na wschodnie trasy…

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. Abc napisał(a):

  Szkoda że tak niewiele się pisze o tym jak bardzo Rosja skorzystała na tych sankcjach rozwijając swoją gospodarkę wobec braku towarów z importu.
  Przydałyby się takie sankcje wobec PL – byłaby to sytuacja idealna dla polskich producentów.

 2. pete379 napisał(a):

  Przydałoby się złamać embargo i dogadać się ze wschodnim niedźwiedziem…
  Gospodarka by ruszyła z kopyta, stawki by się unormalizowaly, pensje by wzrosły, produkcja i eksport również.
  Płody rolne miałyby większy zbyt… Wszystko by się ruszyło. Zachód je kiełki i humus oraz halal…A no u nas raczej mało się tego robi.

 3. Filip (autor 40ton.net) napisał(a):

  Dzięki jj!

 4. raptownywaldek napisał(a):

  jak myślisz, że polscy lub rosyjscy rolnicy by na tym zyskali jesteś w błędzie.Owszem produkują płody rolne tylko po ile je sprzedają?Myślisz,że jak wnPl rolnik ma 1000ha to mośe zawyźac ceny zboźa lub np kukurydzy?Mylisz się. Idzie to za bezcen.Zarabia firma skupy pośrednicy.Nie wiem czy wiesz ale dziś świniaka ot tak ubić nie moźesz w domu na swoje potrzeby.Wszystko musisz zglosić do gminy,itp.Temat rzeka.Jak w Rosji była bida to i jest i będzie dalej

  • pete379 napisał(a):

   Kluczem chyba jest zrzeszanie się. Spółdzielnie i kombinaty. Znam 3 spółdzielnie jedną roślinno-zwierzeca i dwie roślinne i chyba to dobry pomysł, bo powiększają areal, sprzęt pracuje już też nowych generacji, inwestują w rolnictwo precyzyjne, materiały kupują bez zbędnych pośredników (przy okazji też trochę handlujac).
   Co roku prezesi odbierają w imieniu spółdzielni nagrody z rąk władz województwa czy związków producentów. Może dlatego jest im lżej, bo dali się przekonać i pracują razem, a nie każdy sobie.

 5. Stefan napisał(a):

  Cyrk na kołach ?? Sankcje wobec Korei pln takiej malutkiej nic nie pomogły to oni myślą ze ruskie się ugną ;; obraz nędzy i rozpaczy

Odpowiedz