BAG prosi polskich kierowców o opinię – nowe tablice informujące o kontrolach

BAG przygotowuje nowe oznakowanie dla swoich punktów kontrolnych. Mają być to interaktywne tablice świetlne, informujące kierowców o konieczności zjechania na najbliższy parking. By natomiast sprawdzić czytelność takich tablic, o wyrażenie opinii poproszono między innymi polskich kierowców.

Uniwersytet Techniczny w Monachium stworzył specjalną ankietę. Kierowca może tam zobaczyć krótkie, półtoraminutowe nagranie, przedstawiające nowe tablice w praktyce. Następnie pojawiają się zaś pytania, które pozwolą określić stopień zrozumienia nowego oznakowania i pozwolą podjąć decyzję o jego ewentualnym wprowadzeniu do użytku.

Polskojęzyczna wersja ankiety dostępna jest pod tym linkiem. Czas potrzebny na jej wypełnienie to około 10 minut, a wszelkie dane zbierane są wyłącznie w celach badawczych. Dodam też, że ankieta przeznaczona jest wyłącznie dla osób posiadających prawo jazdy na samochody ciężarowe, a na początku padają pytania dotyczące doświadczenia w zawodzie.

Poza wersją dla Polaków, ankietę przygotowano także po niemiecku, angielsku lub rosyjsku. Poszczególne wersje można przełączać w górnej części ekranu.