Autostrada A2: przetarg do Białej Podlaskiej i przygotowania do trzeciego pasa

Losy autostrady A2 między Mińskiem Mazowieckim a Białorusią na długo stały pod znakiem zapytania. Istniała bowiem teoria, że autostrada nie jest tam potrzebna, z uwagi na zbyt małe natężenie krajowego ruchu. Teraz jednak jest przesądzone, że autostrada zostanie dokończona.

Wczoraj rozpoczęto ogłaszanie przetargów na budowę aż 63 kilometrów tej trasy. Mają to być odcinki rozpoczynające się za obwodnicą Siedlec i prowadzone aż do Białej Podlaskiej. Rząd chciałby ukończyć je do 2024 roku, a w międzyczasie mają się też rozpocząć prace dalej na wschód. Mowa tutaj o odcinku między Białą Podlaską a Białorusią, który miałby zostać wybudowany do 2025 roku.

Przy okazji GDDKiA przypomniało, że trwają już prace na większości odcinków autostrady A2 między Mińskiej Mazowieckim a Siedlcami. Te odcinki odda się więc do użytku przed wymienionymi powyżej. Za to na zachód od Warszawy przygotowuje się już dokumentację do rozbudowy autostrady A2. Będzie to polegało na dobudowaniu trzecich pasów ruchu między Łodzią a Pruszkowem, a także czwartych pasów między Pruszkowem a Warszawą.