Autostrada A2 do Białej Podlaskiej już w 2024 roku – podpisano umowę i wybrano wykonawcę

„Podpisanie umowy na koncepcję programową budowy autostrady A2 między Siedlcami a Białą Podlaską” – naprawdę trudno zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi. Mówiąc jednak prostym językiem, rząd zamierza przyspieszyć budowę autostrady A2, dociągając ją do Białej Podlaskiej już przed końcem 2024 roku.

Taki plan przewiduje wspomniana na wstępie umowa. Podpisał ją dzisiaj minister Adamczyk, odpowiedzialny w naszym kraju za infrastrukturę. Wcześniej wybrano też wykonawcę autostrady, który przygotowuje teraz pełną wymaganą dokumentację. Ma ona być gotowa już za 14 miesięcy.

Co ciekawe, poprzedni rząd nie zamierzał budować tego odcinka w najbliższych latach. Podkreślano wówczas, że ruch na drodze krajowej nr 2, właśnie w kierunku Białej Podlaskiej, jest stanowczo zbyt mały, by inwestować tam w autostradę. Obecny rząd postanowił natomiast przyspieszyć te sprawę, zapowiadając koniec budowy właśnie na rok 2024. Dlaczego? Autostradowa inwestycja ma uczynić pogranicze Lubelszczyzny i Podlasia bardziej atrakcyjnym gospodarczo.