OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 6 Sierpień, 2014

Autostrada A1 będzie w sierpniowe weekendy darmowa, czyli szlabany w górę, żeby uniknąć korków

nowa_droga_1W Polsce miało dzisiaj miejsce wydarzenie co najmniej bezprecedensowe – premier Donald Tusk postanowił unieść wszystkie szlabany na autostradzie A1 w górę i uczynić przejazd nad morze lub znad morza całkowicie darmowym. Taki stan utrzyma się przez wszystkie weekendy do końca sierpnia – od godziny 16 w piątek do północy z niedzieli na poniedziałek. Wszystko po to, aby rozwiązać problem makabrycznych korków na autostradowych bramkach.

Cała operacja ma kosztować polski budżet nie więcej niż 20 mln zł. Pieniądze, które trafiłyby bowiem do Krajowego Funduszu Drogowego w sierpniowe weekendy, i tak będą musiały tam trafić, bo takie jest prawo. Rząd ma jednak podobno rezerwę finansową, która nakłady te całkowicie pokryje.

Co więcej, mówi się, że unoszenie szlabanów w szczególnie korkujące się dni stanie się nową, wspaniałą tradycją. Czegoś podobnego prawdopodobnie możemy spodziewać się 1 listopada.

Oczywiście pojazdy cięższe niż 12 ton skorzystają z sierpniowego udogodnienia w ograniczony sposób w związku z wakacyjnymi zakazami ruchu, o których szerzej pisałem TUTAJ. W piątek będziemy jednak mieli 4 godziny darmowego przejazdu dla ciężarówek, natomiast w niedzielę pozostanę dwie darmowe godziny na wyjazd w kolejną trasę. W ten sposób jednego w jeden weekend można zaoszczędzić ponad 140 zł.

Ten wpis ma 2 komentarzy

  1. carrera369 napisał(a):

    Wybory się zbliżają 🙂

  2. struś pędziwiatr napisał(a):

    Za darmo to nic dziś nie ma. My podatnicy za to zapłacimy. Zamiast wprowadzić winiety to mamy jakiś niewydolny system który obsługuje prywatna firma. A co do winiet, w Szwajcarii (podobno) winieta na rok to równowartość 50 PLN a u nas jeden przejazd nad morze to 30 PLN. Jak długo jeszcze damy się tak okradać.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.