DSV masowo wymienia flotę, czyli aż 6,5 tys. fabrycznie nowych naczep oraz 60 proc. ciągników z Euro 5

naczepa_dsv

Mam dobrą wiadomość dla przewoźników jeżdżących pod spedycją DSV – jest szansa na otrzymanie w użytek fabrycznie nowej naczepy. Duńska spedycja odebrała w tym roku już tysiąc tego typu pojazdów, co jest elementem ogromnej wymiany floty, która przewiduje zakup aż 6,5 tys. naczep przed końcem 2015 r.

Wszystkie naczepy, które trafiły w ostatnim czasie do DSV, to produkty firmy Krone. Większość z nich to konstrukcje kurtynowe typu huckepack z certyfikatem XL, czyli pojazdy, które można łatwo załadować na pociąg w ramach transportu intermodalnego. Oprócz nich Krone dostarczyło także pewną ilość naczep nieco bardziej wyspecjalizowanych, czyli m.in. warianty wyposażone w windy, chłodnie, czy konstrukcje typu mega.

Dlaczego DSV masowo wymienia flotę? Chodzi tutaj oczywiście o chęć bycia możliwie ekologiczną oraz nowoczesną firmą, co jest doskonałą kartą przetargową przy staraniu się o najbardziej lukratywne zlecenia. Dotyczy to zresztą także ciągników siodłowych, wśród których auta zgodne z normą Euro 5 muszą teraz stanowić minimum 60 proc. całej floty, w tym także pojazdów podwykonawców.