Autobus wymusił pierwszeństwo na ciężarówce – kierowcy oraz wszyscy pasażerowie zostali ranni

autobus_miejski_wymusil_ciezarowce_5

W piątek rano w Bojszowach (Górny Śląsk) doszło do wyjątkowo groźnie wyglądającego zdarzenia. Wyjeżdżający z drogi podporządkowanej autobus miejski nie ustąpił pierwszeństwa ciężarówce z naczepą, poruszającej się drogą wojewódzką nr 931. W wyniku zdarzenia oba pojazdy lekko się trąciły, wypadły z drogi i zatrzymały dopiero na pobliskiej posesji, zarośniętej drzewami.

51-letnia kobieta kierująca autobusem oraz jej wszystkich sześciu pasażerów wymagało przetransportowania do szpitala. Podobnie było z 24-latkiem kierującym Scanią, który również został ranny. Jak jednak donosi śląska policja, żadna z tych ośmiu osób nie odniosła obrażeń, które zagrażałyby życiu. Tymczasem utrudnienia na drodze trwały przez wiele godzin. Wszystko wydarzyło się około godziny 7 rano, natomiast trasa nr 931 była na nowo przejezdna dopiero w południe.

Źródło zdjęć: slaska.policja.gov.pl

autobus_miejski_wymusil_ciezarowce_6 autobus_miejski_wymusil_ciezarowce_7 autobus_miejski_wymusil_ciezarowce_2 autobus_miejski_wymusil_ciezarowce_1 autobus_miejski_wymusil_ciezarowce_3 autobus_miejski_wymusil_ciezarowce_4