Aplikacja do ostrzegania się przed imigrantami w ciężarówkach – nowa propozycja dla kierowców

imigranci_calais

Rozpocznę małą historią z życia wziętą, opisaną przez Czytelnika Piotra:

Stanąłem na parkingu za Lille, żeby wciągnąć linkę celna i zaplombować naczepę przed dalsza trasa do GB. Plomba, kłódka, z oczywistych względów rzecz jasna. Obok mnie stał Polak na hiszpańskich numerach. Przywitaliśmy się i poinformował mnie, że zaraz przyjedzie na policja, więc jak jadę na Anglie, to mnie mogą sprawdzić. Uśmiechnąłem się i powiedziałem, że sobie poradzę bez nich. Przyznał się, że sam po nich zadzwonił, bo jest pewny, ze przewozi „turystów”.

Po minucie był radiowóz. Wyjęli 10 chłopa i 1 kobietę. Wlazłem na naczepę, po chwili zeskoczyłem, patrzę… a „turyści” odchodzą. Pytam Polaka: Co jest grane? On mówi, że policja powiedziała, że „oni nie są w stanie  im nic zrobić, ani nie maja z nimi co zrobić”. Polak akurat dawał policjantom dokumenty i mówi ze będą go spisywać, nie dociekałem za co i dlaczego. Zdębiałem.

Podchodzę do policjanta i pytam: O co chodzi, czy chociaż przeszukali tych ludzi, przecież oni stanowią realne zagrożenie dla kierowców, który w 9 na 10 przypadkach podróżują sami? Policjant mówi, ze nie ma takiej potrzeby, oni są niegroźni! A ja mu na to: Po pierwsze większość z nich ma noże lub inne ostre przedmioty a napady na kierowców, którzy próbowali sami ich przegonić to nie pojedyncza sprawa.
Policjant się uśmiechnął i mówi, skąd ja mogę takie rzeczy wiedzieć. Ja mu na to: A pan zrobi dziurę w plandece gołą ręką, w linii prostej bez powyrywanych włókien wzdłużnych? Uśmiech mu zgasł.

Wszystko to jest wstępem do kolejnego artykułu na temat imigrantów we Francji. Będzie on dotyczył nowej aplikacji na telefony, dzięki której kierowcy mają ostrzegać siebie wzajemnie przed osobami próbującymi wtargnąć do ciężarówek. Aplikacja ta nazywa się BF Intelligence, jest darmowa i możemy pobrać ją na telefony marki Apple, podczas gdy wersja na Androida jest już w przygotowaniu.

A jak to konkretnie działa? Funkcjonalności jest tutaj kilka. Przede wszystkim można informować o obecności imigrantów w poszczególnych miejscach wokół Calais. Istnieje też możliwość raportowania obecności imigrantów w konkretnych pojazdach, których kierowcy mogli nie zauważyć wślizgujących się do naczepy „pasażerów”. Dzięki takim raportom, oczywiście pod warunkiem korzystania z BF Intelligence, można zostać skutecznie ostrzeżonym i usunąć imigrantów z wnętrza pojazdu jeszcze przed dojechaniem do brytyjskich punktów kontrolnych, unikając kary. Ostatnia sprawa to natomiast możliwość ostrzegania o podejrzanie zachowujących się kierowcach, którzy mogliby być związani ze świadomym przemytem ludzi.

Dzięki Marek!aplikacja bf inteligence imigranci 2 aplikacja bf inteligence imigranci 3 aplikacja bf inteligence imigranci 5 aplikacja bf inteligence imigranci 6