transfactor3665
Opublikowane 21 Grudzień, 2016

Od 2018 roku będzie więcej opłat za autostrady dla lekkich pojazdów. Mogą pojawić się też podwyżki

autostrada_a4_krakow_katowice

Opłaty dla użytkowników aut ciężarowych rozszerza się regularnie. Jeśli natomiast chodzi o użytkowników lekkich pojazdów, to dla nich nowe opłaty mają zacząć pojawiać się od 2018 roku. Wówczas zaczniemy bowiem płacić za A2 z Łodzi do Warszawy, A1 z Torunia do Strykowa oraz A4 z Krakowa na Ukrainę. Wyjątkiem będzie jedynie darmowy odcinek A1 poprowadzony na wschód od Łodzi.

Co więcej, jest niewykluczone, że w mniej więcej tym samym okresie autostrady podrożeją. Mowa tutaj o odcinkach zarządzanych przez GDDKiA, czyli autostradach powszechnie zwanych “państwowymi”. Wynika to zaś z faktu, że już od przyszłego roku zarząd dróg nie będzie musiał tłumaczyć się z wysokości stawek Unii Europejskiej, jako że minie ważność dotychczasowych unijnych projektów.

Co natomiast z bramkami? Jak podaje “Dziennik Gazeta Prawna”, w najbliższych latach raczej nie znikną one z polskich dróg. Wręcz przeciwnie, możliwe, że ich przybędzie.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 1 komentarz

  1. ja napisał(a):

    Jak to przybędzie bramek?Na nowych autostradach jak np.z Pyrzowic do Częstochowy w ogóle się ich nie buduje.Czy nie można raz na zawsze pozbyć się tego kretynizmu w postaci bramek,przynajmniej na odcinkach państwowych?

Odpowiedz