Zdalne odczyty oraz elektroniczne delegacje z wykorzystaniem mobilnych narzędzi

Publikacja na zamówienie

4Trans Mobile – nowoczesne narzędzie automatyzujące codzienną pracę w firmie transportowej związaną z takimi czynnościami jak tworzenie delegacji , odczyt kart kierowców i tachografów czy kontrola naruszeń.

Aplikacja przed wprowadzeniem na rynek została sprawdzona w praktycznym działaniu. Jest pozytywnie odbierana przez kierowców, osoby zarządzające oraz właścicieli firm.

Poniżej zostały przedstawione najistotniejsze cechy produktu:

4trans_mobile_5Odczyt karty kierowcy i tachografu przez telefon lub tablet

Firmy transportowe często borykają się z niedogodnościami dotyczącymi odczytów kart kierowców i tachografów. Z posiadanych przez nas informacji wynika, że jedną z najczęściej nakładanych kar jest naruszenie wynikające z nieterminowych odczytów.

Dzięki aplikacji 4Trans Mobile kierowca ma możliwość odczytania danych z karty i tachografu. Odczyty są przesyłane bezpośrednio do programu 4Trans w siedzibie firmy, co w znacznym stopniu przyspiesza pracę.

Aplikacja nie wymaga stałego połączenia z Internetem. Dzięki odpowiednim ustawieniom programu, wszystkie konieczne dane mogą być przesyłane do siedziby gdy telefon zostanie podłączony np. do darmowej sieci Wi-Fi. Ważne jest również, że wielokrotne przesyłanie odczytów nie generuje dodatkowych kosztów.

Ponadto posiadając aktualny odczyt w firmie, jesteśmy w stanie na bieżąco przeliczyć wynagrodzenie dla kierowcy nim ten wróci z delegacji. Kolejną zaletą takiego odczytu jest weryfikacja naruszeń w programie 4Trans nawet w trakcie trwania kontroli drogowej.

Pozostały czas jazdy i odpoczynków widoczny dla kierowcy4trans_mobile_4

Kierowca, w każdej chwili może sprawdzić ile pozostało mu jeszcze czasu jazdy oraz kiedy najpóźniej ma rozpocząć odpoczynek. W tym celu wystarczy tylko włożyć kartę do podpiętego do telefonu czytnika, aby po chwili otrzymać pełną informację.

Najważniejsze jest tutaj, że aplikacja korzysta z tych samych algorytmów co program dla służb kontrolnych TachoScan Control, co gwarantuje pełną zgodność z rozporządzeniem 561/2006.

Szczególnie warto zwrócić uwagę na gotowe informacje dotyczące odpoczynków tygodniowych, których zasady zazwyczaj są niewłaściwie interpretowane przez kierowców

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom firm transportowych, które zatrudniają coraz więcej kierowców zagranicznych w najnowszej wersji aplikacji została dodana obsługa języków: polskiego, ukraińskiego, białoruskiego, rosyjskiego oraz angielskiego.

4trans_mobile_3Koniec z odręcznym wypełnianiem delegacji | Informacje o przejściach granicznych trafiają automatycznie do firmy

Jak często tworząc rozliczając delegacje mamy problem z odczytaniem informacji zapisanych przez kierowców na kartach drogowych? Przy pomocy elektronicznego rejestrowania przejść granicznych nie mamy problemów z prawidłowym stworzeniem delegacji. Dzięki aplikacji 4Trans Mobile kierowca nie musi prowadzić odręcznych zapisów na kartce papieru, a rejestrację przekroczeń granic kierowca w bardzo prosty sposób wprowadza na swoim telefonie. Te informacje są automatycznie przesyłane do oprogramowania 4Trans.

W celu rozliczenia podróży służbowej osoba w firmie za pomocą modułu 4Trans Delegacje może zweryfikować i automatycznie wygenerować należne diety oraz ryczałty za nocleg.

Dzięki w pełni zautomatyzowanym rozwiązaniom 4Trans Mobile ograniczamy konieczność wizyty kierowcy w firmie, co pozwala zaoszczędzić czas wszystkich pracowników.

Dodatkowa kontrola manipulacji

Wraz z produktem 4Trans Mobile otrzymujemy dostęp do modułu Manipulacje, który w prosty, szybki i czytelny sposób pozwala zidentyfikować potencjalne manipulacje. Niejednokrotnie nie wiemy, że kierowcy ingerują w zapisy urządzeń rejestrujących, a brak przeciwdziałania takim zjawiskom może skutkować utratą licencji transportowej. Moduł ten jest wykorzystywany obecnie przez ponad 20 służ kontrolnych w całej Europie.

Zgodnie z art. 33 Rozporządzenia 165/2014/UE  przedsiębiorstwa transportowe przeprowadzają regularne kontrole, by zapewnić właściwe użytkowanie tachografów przez swoich kierowców i nie udzielają kierowcom żadnych bezpośrednich ani pośrednich zachęt, które mogłyby skłaniać ich do niewłaściwego używania tachografów.

Prosta instalacja | bez ingerencji w instalacje pojazdu

Aplikacja 4Trans Mobile nie wymaga instalowania w pojeździe żadnych dodatkowych urządzeń. Do pełnego wykorzystania możliwości aplikacji wystarczy telefon komórkowy lub tablet z systemem Android 4.4.4 (lub nowszym) oraz jedno z akcesoriów opisanych poniżej.

Czytnik kart kierowców MicroUSB:

4trans_mobile_2

Niewielkich rozmiarów czytnik do telefonu pozwalający na prosty i szybki odczyt karty kierowcy (zazwyczaj kilka sekund). Kompatybilny z telefonami posiadającymi HOST OTG.

Bezprzewodowe urządzenie TachoBlue II:

4trans_mobile_1

Lekkie i solidne urządzenie do bezprzewodowego pobierania danych z tachografów cyfrowych przy wykorzystaniu popularnej technologii Bluetooth. Nie wymaga żadnych dodatkowych ustawień, wystarczy jedno kliknięcie, aby pobrać dane z karty kierowcy (przez tachograf) lub tachografu.

System tachografów cyfrowych podąża w kierunku współpracy z aplikacjami mobilnymi, zgodnie z informacjami zawartymi w Rozporządzeniu 165/2014/UE już od 2019 roku tachografy będą seryjnie wyposażone w technologie Bluetooth do przesłania danych. Rozszerzy się również zakres funkcji tachografu, z których takie aplikacje będą mogły korzystać.

W naszej ofercie znajdują się również kable do podłączenia telefonu do tachografu w celu pobrania danych.

Uwaga! W większości tachografów montowanych w pojazdach zarejestrowanych po 1 października 2011 r. możliwy jest odczyt karty kierowcy przez tachograf bez włożonej karty przedsiębiorstwa.

Bezpieczeństwo danych poprzez archiwizacje danych na zewnętrznych serwerach

Dodatkowo 4Trans Mobile umożliwia wykonywanie pełnej kopii bazy danych oraz odczytów z programu 4Trans na bezpiecznych serwerach INELO, stanowi to skuteczne zabezpieczenie danych przed ich utratą.

Szczególnie ważne są dane niezbędne do okazania podczas kontroli Inspekcji Pracy lub Inspekcji Transportu Drogowego. Kary sięgają 500 zł za brak tylko jednego dnia z tachografu lub karty kierowcy.

Szybkie i profesjonalne wdrożenie

Wdrożenie i rozpoczęcie działania aplikacji następuje w ciągu jednego dnia przy minimum formalności. Przygotowaliśmy niezbędną pomoc, która zawiera zarówno instrukcje tekstowe jak również filmy instruktażowe.

Po uruchomieniu usługi oferujemy szkolenie dla Państwa pracowników z konfiguracji i obsługi aplikacji mobilnej w siedzibie Państwa firmy, nie zapominamy również o ważnym wsparciu posprzedażowym naszego serwisu.

Autor tekstu: Piotr Dajema, Specjalista ds. Wdrożeń i Szkoleń, Inelo

www.inelo.pl