Wolne miejsca parkingowe dla samochodów ciężarowych sprawdzisz teraz w Bawarii przez internet

bawaria_miejsca_parkingowe_wolne_przez_internet

Na terenie Bawarii testom poddawany jest system, który ma za zadanie ułatwić kierowcom ciężarówek planowanie dłuższych przerw. Przygotowana przez niemieckie ministerstwo transportu inicjatywa przewiduje możliwość sprawdzania dostępnych miejsc parkingowych przez internet, korzystając przy tym z mapy dostępnej pod poniższym linkiem.


parkingi dla ciężarówek w Bawarii


Patrząc na tę mapę można zobaczyć całą grupę parkingów w trzech różnych kolorach. Te niebieskie niestety nas na razie interesują, gdyż na nich cały system jeszcze nie działa, ale za to zielone i czerwone są już godne uwagi. Na zielono wyświetlają się parkingi, na których znajdziemy jeszcze jakieś wolne miejsca, natomiast czerwonym kolorem wyróżniono place, na których miejsca próżno szukać. Oczywiście cały projekt jest rozwojowy, a obecne jego działanie jest raczej eksperymentalne. W praktyce oznacza to więc, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w najbliższych latach system ten obejmie kolejne miejsca postojowe, a z czasem może i większość mapy Niemiec. Trzeba więc trzymać kciuki, bo idea to naprawdę słuszna!

Mapa dostępna jest po angielsku, niemiecku i francusku. Poniżej widzicie przykład z wersji angielskojęzycznej, informujący, że na danym parkingu wolne są aż 44 miejsca ze wszystkich 50 dostępnych.

bawaria_miejsca_parkingowe_wolne_przez_internet_2