UWAGA! W poniedziałek droga krajowa nr 5 będzie zablokowana – mieszkańcy Żnina organizują protest

Droga krajowa nr 5 to prawdziwe utrapienie mieszkańców Żnina w woj. Kujawsko-Pomorskim. Każdego dnia przez sam środek ich miasta przejeżdża sznur samochodów osobowych i ciężarówek, nie tylko utrudniając poruszanie się po miejscowości, lecz także sprowadzając na jej mieszkańców wiele niebezpieczeństw. Jednym ratunkiem dla nich jest szybsze powstanie trasy S5, w ciągu której planuje się oczywiście zbudowanie obwodnicy Żnina.

Z planów rządu wynika jednak, że S5 w okolicy Żnina powstanie dopiero za kilka lat. Rozsądnym terminem wydaje się tu rok 2020, choć oczywiście nikt nie wyklucza nieplanowanych opóźnień. Mieszkańcy Żnina postanowili więc zorganizować 13 stycznia protest, którego częścią będzie zablokowanie trasy nr 5. W ten sposób chcą przyciągnąć uwagę władzy i przyśpieszyć budowę drogi ekspresowej.

Poniedziałkowy protest w Żninie rozpocznie się o godzinie 14.00 przy ulicy Szpitalnej, którą przebiega w mieście tranzyt. Blokady wzdłuż drogi krajowej nr 5 zapowiada się także w innych częściach województwa Kujawsko-Pomorskiego. Osoby jadące DK5 od Gniezna i chcące ominąć blokady, mogą wybrać na przykład DK15 do Inowrocławia, a następnie DK25 do Bydgoszczy.