OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 30 Styczeń, 2019

Śniegowe zakazy zatrzymały we Francji tysiące ciężarówek – postoje na autostradach i przed granicami

Nad Francją znowu śnieg, a na drogach kolejne zakazy. Wczoraj wieczorem Francuzi wprowadzili cały szereg ograniczeń, obejmujących między innymi autostrady oraz przejazdy przez granice. Mają one obowiązywać także i dzisiaj, choć wiele zależy od rozwoju warunków pogodowych.

Granice

Wczoraj, o godzinie 18, zakaz dla samochodów powyżej 3,5 tony pojawił się na trzech trasach wjazdowych z Belgii. Mowa tutaj o E17 w Rekkem, E42 w Lamain oraz E19 w Hensies.

Departament Ile-de-France

Na wjazdach do całego departamentu wprowadzono zakaz ruchu pojazdów o DMC powyżej 7,5 tony. Zaczął on obowiązywać wczoraj, około godziny 19. W praktyce oznacza to zaś, że Paryż całkowicie odcięty jest od ruchu samochodów ciężarowych.

Północna Francja

Zakazy dla pojazdów o DMC powyżej 7,5 tony wprowadzono na trasach RN2, A1 oraz A16.

Co ważne, nie dotyczy to A16 między Belgią a portami w Calais oraz Dunkierce. Tam przejazd pozostaje jak najbardziej możliwy, w trosce o transport do Wielkiej Brytanii.

Zachodnia Francja

Zakazy wprowadzono na trasach RN12, RN13, A10, A11, A13 oraz A77. Również i tutaj mowa jest o ciężarówkach z DMC powyżej 7,5 tony.

Zdjęcie znad tekstu wykonał dzisiaj rano Czytelnik Radosław, właśnie na autostradzie A10. Ustawiono go na jednym z dwóch zamkniętych pasów, wraz z setkami innych ciężarówek. Widoczny na fotografii „parking” ma rozpoczynać się za bramkami w okolicach Tours.

Południowo-Zachodnia Francja

Częściowy zakaz wprowadzono na trasie A89, w departamencie Correze. Obowiązuje on miedzy bramkami w Saint-Germain-les-Vergne oraz Puy-de-Dome. Dopuszczalna granica DMC to 7,5 tony.

Są też zakazy dla pojazdów o DMC powyżej 19 ton. Obowiązują one na N20 między Foix oraz Ur, a także na RN320 i RN22, w okolicach granicy z Andorrą, Col van Puymorens i tunelu La Vignole.

Ponadto, w związku z zimowymi warunkami pogodowymi, w całym departamencie Landes wprowadzono zakaz wyprzedzania dla pojazdów o DMC powyżej 3,5 tony.