rekrutuj 40ton665
Opublikowane 30 Grudzień, 2016

Rodzina śp. Łukasza Urbana nie będzie musiała płacić podatku od zebranych dla niej pieniędzy

Wbrew wcześniejszym doniesieniom, rodzina śp. Łukasza Urbana najprawdopodobniej nie będzie musiała opłacić podatku od pieniędzy zebranych za pośrednictwem serwisu gofundme.com. Taką obietnicę złożyła Ambasada RP w Londynie, rozmawiając o całej sprawie z organizatorem zbiórki, a do tego swoje wsparcie zaoferowało Ministerstwo Finansów.

Aby nie obejmować ich podatkiem, zebrane pieniądze będą musiały trafić do rodziny w wielu transzach, z których żadna nie będzie mogła przekroczyć 4902 złotych. To jednak nie problem, bo cała zebrana przez gofundme.com kwota składa się z ponad 10 tys. mniejszych wpłat. Co więcej, taki sposób przekazywania pieniędzy zaleca samo Ministerstwo Finansów, podkreślając, że to jedyny sposób na uniknięcie podatku.

Te ponad 10 tys. wpłat dało już łącznie 177 tys. funtów, czyli około miliona złotych. Złożyły się na to osoby z najróżniejszych krajów, a i sam organizator akcji jest Anglikiem, pracując na co dzień jako kierowca ciężarówki.

Stronę ze zbiórką znajdziecie TUTAJ.

Więcej na temat zamachu w Berlinie przeczytacie TUTAJ.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 4 komentarzy

 1. Konek napisał(a):

  Teraz wypadałoby zaprosić pana Duncana do polski i powinien dostac jakiś medal za swoją postwę. Nie często się zdarza ktoś taki…

 2. piero82 napisał(a):

  Konek nie wiem czy medal, ale napewno trzeba mu pogratulować.Pisać gorzkie żale każdy potrafi, a działać mało kto. Także panowie kierofcy, głupi “angol” dał radę, teraz powinna pokazać się śmietanka transportu czyli polscy “TRUcKERZY”.

  • Konek napisał(a):

   Taa śmitanka, już to widze jak się nasi TRUcKERZY rozpędzaja. Jak mi próbowali okrasc kabine w nocy to mimo wlączonego alarmu myślisz, że ktoś chociaż firanke uchylił? Dookoła same polskie auta ale żeby ktoś Ci pomógł to zapomnij

Odpowiedz