Operacja Stack na trasie do Dover – dojazd do portu zablokowany, a ciężarówki stoją

Aktualizacja:

Dojazd do Dover zostanie odblokowany – Operacja Stack zmierza do końca

Setki, jeśli nie tysiące ciężarówek utknęły w kolejce do angielskiego portu w Dover. Konieczne było nawet uruchomienie Operacji Stack, czyli tymczasowej organizacji ruchu, zamieniającej część pasów w parking dla ciężarówek.

Utrudnienia pojawiły się już wczoraj i niestety trwają nadal. Mam na przykład wiadomość z godziny 9, od Czytelnika Grzegorza, który dojechał do kolejki już na trasie A2. Jak relacjonuje, w ciągu trzech godzin udało mu się podjechać na długość trzech zestawów, czyli około kilkadziesiąt metrów. Z tego na jeden takich podjazdów trzeba było czekać 90 minut. To również Grzegorz przesłał poniższe zdjęcia:

Według pierwszych wyjaśnień, problemy rozpoczęły się od najzwyklejszego wypadku. Do zdarzenia tego doszło wczoraj, na trasie A20, z udziałem ciężarówki oraz auta dostawczego. Przez to droga została częściowo zablokowana, a ciężarówki skierowano na objazdy. Następnie doszło zaś do skumulowania korków i w efekcie dojazd do Dover został kompletnie sparaliżowany.

Teraz pojawiają się jednak nowe informacje, mówiące o wielkiej akcji kontrolnej w Dover, spowalniającej odprawę ciężarówek. Jej oficjalna przyczyna niestety nie jest znana. Nieoficjalnie mówi się zaś, że Brytyjczycy paraliżują transport celowo, chcąc skłonić unijnych negocjatorów do większych ustępstw przy gospodarczych rozmowach.

A kiedy sytuacja wróci do normy? Brytyjski zarząd dróg nie podaje do kiedy utrzymają się problemy. Ostatnia aktualizacja tematu pochodzi sprzed 50 minut (czyli godziny 11.40) i mówi o dalszym zamknięciu autostrady M20 oraz kontynuowaniu operacji Stack. Mówiąc więc krótko, sytuacja nawet się nie poprawia, a rozładowanie korków może przeciągnąć się chociażby do czwartku.

Dodatkowe zdjęcia: