rekrutuj 40ton665
Opublikowane 29 Wrzesień, 2017

Francuzi zwiększą ilość blokad na drogach – od poniedziałku do środy protesty będą zaostrzone

Blokady z tego tygodnia to podobno dopiero rozgrzewka przed masowymi protestami francuskich kierowców ciężarówek. Jak zapowiedziałby bowiem francuskie związki zawodowe FO oraz CGT, już od poniedziałku działania tego typu znacznie przybiorą na sile.

Zapowiedź ta jest następstwem wczorajszych rozmów między związkami zawodowymi a rządem. Nie tylko nie osiągnięto przy nich porozumienia, ale związkowcy stwierdzili wręcz, że proponowane zmiany w prawie pracy są dla nich jeszcze bardziej niekorzystne, niż początkowo myślano. Stąd też decyzja o intensyfikowaniu protestów, jeszcze bardziej paraliżując ruch drogowy i odcinając kraj od paliwa. Potrwa to co najmniej do 4 października, który obie strony znowu zasiądą do rozmów.

Tymczasem dzisiaj od rana blokady już stoją. Dla przykładu, związkowcy postanowili zablokować port Edouard Herriot w Lyonie, poruszając się drogą w minimalnym tempie. Nadal brakuje też paliwa – zupełnie nie ma go na 43 stacjach, a kolejne 126 sprzedaje tylko wybrane rodzaje.

A oto jakże symboliczne zdjęcie:

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 10 komentarzy

 1. Pawel / kierowca napisał(a):

  Żaby lubią takie rzeczy, ale znając życie pewnie coś zmienią na swoją korzyść.

 2. Barwinek napisał(a):

  Tak panie Pawle oczywiscie ze zmienia.Niewtajemniczonych zapraszam do zapoznania sie z normami czasu pracy kierowcy we francji ADR i dodatkach ktore musza otrzymywac.Oczy wam wyjda i tylko bedziecie glowami krecic.A tak bo potrafia zawalczyc a ty dalej rób na swojego pana w Polsce

  • stalk napisał(a):

   To może z łaski swojej byś podał źródła gdzie szukać takich informacji. Z tego co się orientuję to bardzo mało osób zna tutaj język francuski.

 3. asdf napisał(a):

  Ciekawe jaki będzie koniec za 10/20 lat tego islamsko-komunistycznego kraju ?

 4. PiotrFr napisał(a):

  Nie tyle zmiany okazały się poważniejsze tylko minister przy negocjacjach rzucił, że mogą wziąć się za diety. Pewnie blef, bo opodatkowanie diet by nie przeszło i dopiero wszystko by stanęło.

 5. Rycho napisał(a):

  PiotrFr. No co Ty? Jakie diety? Przecież w F jest wszystko “legal” Jak kierowcy dostaja diety, to mówią że kasę pod stołem dostają:-)

  • PiotrFr napisał(a):

   Rycho o co niby chodzi? Diety za wszędzie przecież w transporcie. Tak. Normalny kierowca dostaje pensje a dieta to jest zwrot poniesionych wydatków w drodze. A to, że w pl nie ma pensji do tego to inna sprawa.

 6. Jurek napisał(a):

  Witam wszystkich.Powiem tak,wiele rzeczy o których tutaj się piszę to bzdury i nie potwierdzone informacje.Nie wiem kto piszę te teksty ale to jest nie fair.Ten kto to piszę to nie dość że nie podpisuje się imieniem i nazwiskiem to jeszcze nie podaję żródeł skąd to wie i skąd ma nawet takie informacje.Wygląda mi to tak jak czasami na parkingu spotyka się tzw.”gadaczy”i “bajkopisarzy”.Nie lubię takich sytuacji i próbuję walczyć z podobna patologią rozmawiając na temat,merytorycznie.Nie zawsze to wychodzi ale staram się żeby nie doprowadzać żeby ktokolwiek w moim kierunku opowiadał bzdury.Panowie kierowcy,koledzy-pracowałem w dwóch firmach na za chodzie,prawie 15 lat i powiem Wam jedno-wcale nie jesteśmy gorsi od kierowców ze”starej Unii.Nie dość że w większości jesteśmy od nich chociaż minimalnie lepiej wykształceni to jeszcze nasza wiedza jest większa nt.naszego zawodu.Ale to że ktoś pisze nie sprawdzone teksty czy bzdury to nie potrafię tego zrozumieć.
  Widzę że wielu chłopaków-kierowców,czyta,analizuje informacje z tego portalu.Dla mnie-kierowcy to ważna sprawa bo to świadczy że wielu kolegom “leży na sercu”nasz zawód,nasza przyszłość.
  Jeżdżę w transporcie międzynarodowy od 29 lat.Ale od czasu kiedy Polska weszła do UE to jeszcze nie pamiętam żeby dla naszego transportu było tyle zastrzeżeń i problemów.
  Pozdrawiam wszystkich.

Odpowiedz