Czas oszczędzania

Publikacja na zamówienie

vehicle-chrome-technology-automobile-65623

Prowadzenie przedsiębiorstwa, to bardzo ciężki chleb. Wielu się wydaje, że wystarczy mieć firmę, która się zajmuje np. transportem, zatrudnić ludzi i już można się cieszyć przychodami, które pozwolą na wygodne życie. Rzeczywistość jest bardziej brutalna. Prowadzenie przedsiębiorstwa, to przede wszystkim ciągłe poszukiwanie pewnej równowagi pomiędzy kosztami prowadzenia firmy, a wpływami. Ciągła konkurencja sprawia, że przedsiębiorstwa muszą szukać obniżenia kosztów, by stać się bardziej atrakcyjnym na rynku. Jednak nie można tego robić za wszelką cenę, gdyż często takie oszczędności okazują się tylko pozorne, a tak naprawdę przynoszą tylko i wyłącznie wzrost kosztów. Doskonale to jest widoczne w przedsiębiorstwach, które posiadają flotę pojazdów służących do transportu osób, towarów itp.

Opony – trudny temat.

Dla szefów większości firm, które posiadają na stanie samochody, nie zależnie czy mówi się o samochodach ciężarowych, dostawczych, czy też o autobusach, temat zakupu opon do posiadanych pojazdów nie musi być łatwy. O ile koszt opon do samochodów osobowych nie jest zbyt wielki, to już opona specjalistyczna do ciągnika siodłowego, lub też do autobusu może kosztować sporo. Oczywiście zakup opony można wrzucić do kosztów prowadzenia przedsiębiorstwa, ale chodzi o to by były one jak najniższe. Wielu właścicieli przedsiębiorstw daje się skusić pozornymi oszczędnościami i kupują opony niższej jakości, często pochodzącymi od nieznanych szerzej producentów. Szybko jednak się przekonują, że używanie takich opon skutkuje bardzo często zwiększeniem ilości spalanego paliwa z uwagi na zwiększenie oporów toczenia. Ponadto takie opony zużywają się o wiele szybciej niż opony znanych producentów. Zakupy takich opon, to nie jest dobra droga dla przedsiębiorców. Zamiast tego można poszukać innych sposobów na oszczędzanie na oponach, a jest ich całkiem sporo. Jednym ze sposobów na oszczędzanie jest zakup opon w odpowiednim czasie. Opony podobnie jak każdy inny towar podlega prawom rynku. Jeśli jest sezon na wymianę opon, wówczas ich cena jest najwyższa. Innymi słowy – opony letnie nie kupuje się na początku sezonu, ale już podczas jego trwania, lub po jego zakończeniu. Podobnie dzieje się w przypadku opon zimowych. Takie zachowanie pozwoli na zaoszczędzenie nawet 20% na jednej oponie, co przekładając na cenę opon np. do ciągnika siodłowego może się okazać oszczędnością nawet do kilkuset złotych na jednej oponie. Warto również wiedzieć, gdzie kupować opony. Kupowanie opon w zaprzyjaźnionym warsztacie wulkanizatorskim nie zawsze może się okazać opłacalne. Warto poszukać dostawcę, który zaproponuje nie odpowiednią cenę za ogumienie do samochodów, a ponadto dobre warunki jeśli chodzi o ich wymianę, czy też serwisowanie. Warto w tym momencie zapoznać się z cenami oraz warunkami, jakie są proponowane przez portale internetowe, zajmujące się sprzedażą opon. Łatwo zauważyć, że cena jest bardzo konkurencyjna, nawet w przypadku opon z tzw. półki premium. Taka oferta jest na pewno warta zainteresowania.

Używki? Dlaczego nie?

Wiele się mówi w ostatnich czasach o ekologii, recyklingu. W różny sposób wpływa się na przedsiębiorców, by byli bardziej „Eko”. W firmach transportowych największym wyzwaniem jest problem zużytych opon. Często trafiają one na wysypiska, a na ich miejsce kupuje się nowe. Może zamiast tego iść drogą, którą poszli właściciele potentata w produkcji opon firmy Bridgestone? Firma ta stawia na ponowne wykorzystanie opon. Mają one trafić głównie na koła samochodów ciężarowych oraz autobusów. Dzięki odpowiedniemu bieżnikowaniu, zużyte opony zamiast trafić na wysypisko, trafia ponownie na koła pojazdów, dzięki czemu oszczędza się na kosztach, a przy okazji korzysta na tym środowisko naturalne. Specjaliści spod znaku Bridgestone zapewniają, że opony bieżnikowane wychodzące z ich fabryki maja dokładnie tą samą jakość jak opony nowe. Co więcej, opony takie mają poprawione właściwości trakcyjne, co przenosi się na doskonałą wygodę jazdy oraz na zwiększenie mocy trakcji. Jeśli chodzi o koszty, to zastosowanie opon bieżnikowanych pozwala na oszczędności rzędu 30%, co na pewno przekształci się na zwiększenie konkurencyjności firmy, która się zdecyduje na tego rodzaju ogumienie.