Ciężarówki z Alblasu na stałej linii między Chinami a Europą – zimowa trasa do Francji tylko to potwierdziła

nawiązaniu do tekstu:

Alblas wysłał ciężarówkę w trasę z Chin do Polski – przejazd z karnetem TIR trwał zaledwie 13 dni

W listopadzie ubiegłego roku branżę obiegła sensacyjna wiadomość. W ciągu zaledwie 13 dni ciężarówka pokonała trasę z Chin do Polski, transportując przy tym 40-stopowy kontener. Żeby było jeszcze ciekawiej, przejazd wykonał MAN TGS z chińskiego oddziału popularnej firmy Alblas, wywodzącej się z Holandii i mającej swoją bazę także w Polsce.

Dlaczego teraz do tego wracam? Jak się okazuje, powyższy przejazd nie był tylko jednorazową historią. Alblas już bowiem wykonał kolejną taką trasę, tym razem prowadzącą z Chin do Francji.

Jak podaje holenderski magazyn „BIGtruck”, przejazd ten celowo wykonano w samym środku zimy. W ten sposób chciano sprawdzić, jak dużą przeszkodą będą trudniejsze warunki pogodowe. Niemniej wszystko odbyło się bez problemów, a więc kazachska i rosyjska zima okazały się przeszkodami możliwymi do pokonania.

Podkreśla się, że chiński MAN TGS wykonał ten przejazd z tylko jednym kierowcą, a mimo to udało się zachować bardzo szybkie tempo. Alblas podaje również, że karnet TIR zapewnił pełne bezpieczeństwo ładunku i naczepowe plomby dotarły do Europy bez naruszania.

Podsumowując to wszystko, można powiedzieć, że transport drogowy między Chinami a krajami Unii Europejskiej stał się w stu procentach możliwy. Same za siebie mówią też zapowiedzi firmy Alblas, dotyczące jeszcze tego roku.

Holenderski przewoźnik właśnie przygotowuje się do utworzenia stałej, chińsko-europejskiej linii. Firma skorzysta przy tym z faktu, że już od kilku lat posiada w Chinach własną flotę, a także jako pierwsza zdobyła zezwolenie na wykonywanie z Chin przewozów międzynarodowych.

Ta stała linia ma zacząć funkcjonować już w drugim kwartale bieżącego roku, a więc nawet za kilka tygodni. ­Chętnych by z niej skorzystać zapewne nie zabraknie, jako że drogowy transport będzie szybszy od kolejowego. Można więc powiedzieć, że era drogowych przewozów do Chin właśnie się rozpoczyna.

Jako ciekawostkę jeszcze dodam, że dotychczas chińskie ciężarówki Alblasu kursowały po Dalekim Wschodzie. Przykładem mogą być poniższe zdjęcia z 2014 roku, prezentujące MAN-a TGS w czasie wyjazdu z Chin do Laosu. Fotografie te pochodzą z oficjalnego Facebooka firmy, dostępnego tutaj.