Będą rampy do odśnieżania na polskich drogach! Postawi je ta sama fundacja, co siłownie dla kierowców

rusztowanie_do_odsniezania_truckers_life

Na początku grudnia, w tekście dotyczącym ramp do odśnieżania ciężarówek (TUTAJ), pisałem:

Dla porównania, budowane w Polsce siłownie dla kierowców ciężarówek, rozstawiane przy dużych parkingach, kosztują dwa razy więcej, mianowicie około 15 tys. złotych. Nie mają one aż tak bezpośredniego wypływu na bezpieczeństwo, a mimo to znajdują się sponsorzy, którzy w coś takiego inwestują. Trzeba zresztą dodać, że przecież taka rampa do odśnieżania może łatwo na siebie zarobić, z racji swojej wysokości będąc doskonałym miejscem na reklamę. Co więcej, państwowy organ odpowiedzialny za zarządzanie drogami – GDDKiA – ma przecież budżet na wszelkiego rodzaju stoliki i place zabaw budowane przy autostradach. Mało kto tego używa, o bezpośrednim wypływie na bezpieczeństwo nie ma mowy, a pieniądze przecież się znajdują. Dlaczego więc nie mogą się one znaleźć także na rampy do śniegu?

Jakby w odpowiedzi na to, otrzymałem dzisiaj informację prasową dotyczącą właśnie ramp do odśnieżania, i to właśnie od fundacji, która odpowiada za budowę wspomnianych siłowni. Truckers Life, bo oczywiście o tej organizacji tutaj mówimy, wraz z Polską Unią Transportu, Związkiem Pracodawców „Transport i Logistyka Polska”, zaczyna kampanię społeczną odsnieztrucka.pl. Jednym z jej elementów będzie zaś promocja budowy ramp do odśnieżania, sponsorowanych przez firmy z branży. Inicjatorzy kampanii zapowiadają dążenie do tego, żeby takie obiekty znalazły się na większości parkingów w naszym kraju.

Pierwsza z ramp stanie na stacji benzynowej BP, w miejscowości Stobierna przy drodze nr 19, w województwie podkarpackim (50°07’51.7″N 22°04’28.0″E). Fundatorem jest tutaj firma Krause Systems ze Świdnicy, która jednocześnie jest też producentem tego typu obiektów. Symboliczne otwarcie instalacji nastąpi 10 lutego, a obecny na nim będzie między innymi minister infrastruktury i budownictwa, a także szef ITD. Jednocześnie uruchomiona zostanie strona odsnieztrucka.pl, na której pojawi się mapa parkingów z dostępnymi rampami.

Lokalizacja stacji: