transfactor3665
Opublikowane 13 Kwiecień, 2017

Autostrada A4 w kierunku Wrocławia jednym wielkim korkiem – wszystko przez wypadki i powroty

korek_autostrada

Kierowcy wracający dzisiaj z Zachodu do kraju, korzystając przy tym z autostrady A4, nie mają łatwego życia. Od rana na trasie stał nawet 20-kilometrowy korek, a i teraz sytuacja pozostaje bardzo trudna.

Szczególnie źle jest oczywiście na jezdniach prowadzących w kierunku wschodnim, i to jeszcze przed Wrocławiem. Wszystko przez dwa wypadki, z których pierwszy wydarzył się około godziny 8.30, a drugi krótko po godzinie 10. Najpierw przed Kątami Wrocławskimi zderzyły się dwa samochody ciężarowe, a następnie, w okolicach węzła Jarosław, miało miejsce spotkanie czterech aut osobowych.

Co prawda nikt nie został w tych zdarzeniach nawet ranny, ale pozbawiona pobocza autostrada bardzo szybko zamieniła się w jeden wielki korek. Przy wypadkach samochody mogły korzystać tylko z jednego pasa, a sam ruch był niestety bardzo wzmożony. Wszystko naturalnie przez masowe zjazdy do kraju, czy to w wykonaniu kierowców ciężarówek, czy też naszych rodaków mieszkających za granicą.

Apogeum utrudnień widać poniżej, na zrzucie ekranu z map Google:

wypadki_a4_13_kwietnia

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. Vestas napisał(a):

  Napisz Filip o wypadku,do którego doszło dzisiaj w nocy na A4, przy wjeździe na pierwszy Orlen od granicy z D. Kierowca najprawdopodobniej pauzował na tymże wjeździe i z całym impetem wbił się chyba Mitsubishi Outlander. Trupy na miejscu były na pewno, pytanie jak wiele.

  • Seba napisał(a):

   Pauzowałem tej nocy na tym parkingu, tragicznie to wyglądało. Wydaje mi się że osobowka miała bardzo dużą prędkość i najwyraźniej go wyniosło lub porostu się zagapił. Z drugiej strony tej ciężarówki nie powinno tam być, ale wiadomo jak jest z miejscami. Ja zjeżdżałem na ten parking o 18 i już była lipa.

 2. Łukasz napisał(a):

  Jakim cudem droga bez pobocza moze nazywac sie autostrada ? 😀

 3. Pisarz napisał(a):

  A4 powinna mieć 3 pasy w każdym kierunku!

 4. Kazik napisał(a):

  I nad parkingami powinni pomyslec.

 5. kitty napisał(a):

  @Łukasz
  Na zachodzie też takie są…

 6. pat789123456 napisał(a):

  Część tych ludzi postanowiło przejechać przez Opole… Remont + wypadek + przejazd przez miasto zakorkowane bez remontów(obecnie są 2 duże i kilka(naście) małych remontów. Oficjalnie dziękuję że 3,5 km jechałem prawie 2,5h…

Odpowiedz