Lokalizator GPS do obsługi e TOLL – jaki wybrać?

Publikacja na zamówienie

Chcesz korzystać z możliwości monitoringu GPS, a równocześnie rozliczać swoje pojazdy w wygodny sposób za przejazdy drogami płatnymi? Wybierz nowoczesny lokalizator GPS, zapewniający obsługę e-TOLL. Nie musisz mieć dużej floty. Możesz go zastosować nawet w jednym aucie. Niektóre modele lokalizatorów GPS możesz też przenosić pomiędzy pojazdami. Wystarczy tylko wybrać odpowiedniego dostawcę urządzeń.

Nowy system poboru opłat e-TOLL znacząco uprościł sposób rozliczenia się z fiskusem za przejazdy drogami płatnymi. Pozwolił też na spore oszczędności czasu, bo samochody korzystają z wirtualnych bramownic.

Lokalizator GPS do obsługi e-TOLL – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim, lokalizator musi mieć certyfikat Krajowej Administracji Skarbowej. To podstawa, aby móc rozliczać się z fiskusem i korzystać z e-TOLL.

Warto wybrać dobrego dostawcę lokalizatora GPS, mającego duże doświadczenie i potężne grono klientów. Zapewnia to stabilność oferowanych usług, konkurencyjne ceny i dobrą jakość sprzedawanych lokalizatorów.

Kolejna rzecz to opłaty. To oczywiste, że firmy, dostarczające systemy monitoringu GPS, muszą zarabiać. Warto poszukać takiej firmy, w której opłaty za monitoring są niskie, albo jest on oferowany gratis, jako dodatek do zakupionych lokalizatorów.

Jeśli masz małą flotę, albo tylko jedno auto firmowe, warto poszukać firmy, która dostarczy rozwiązanie także dla tego jednego pojazdu. Są takie firmy.

 

Rodzaje lokalizatorów do obsługi e-TOLL

Najlepsi dostawcy rozwiązań monitoringu flot pojazdów mają w swoich ofertach dwa podstawowe rodzaje lokalizatorów GPS, obsługujących e-TOLL. To:

  • Lokalizator GPS typu OBU – On Board Unit, czyli system pokładowy. To lokalizator GPS zamontowany w samochodzie na stałe. Może to być urządzenie podłączone do instalacji elektrycznej samochodu, może to być urządzenie mające swój akumulator, albo korzystające zarówno z instalacji elektrycznej auta i z własnego, wbudowanego akumulatora.

Ten rodzaj lokalizatora GPS przypisany jest na stałe do konkretnego pojazdu, który jest rozliczany w systemie e-TOLL.

  • Lokalizator GPS typu ZSL, czyli Zewnętrzny System Lokalizacji. To urządzenie, które nie jest montowane na stałe w aucie. Lokalizator GPS tego typu jest albo wpinany do gniazdka zapalniczki samochodowej, albo do gniazdka systemu diagnostyki samochodowej OBD2.

Jaka jest różnica? Pierwsze rozwiązanie zapewnia dostęp do podstawowych funkcji monitoringu GPS. W przypadku lokalizatora GPS typu ZSL, wpinanego do gniazdka OBD2, osoba zarządzająca flotą otrzymuje dostęp do dodatkowych informacji, rejestrowanych na bieżąco przez system diagnostyki pokładowej OBD2.

Obydwa urządzenia obsługują e-TOLL.

Co ważne: urządzenia typu ZSL nie są na stałe przypisane do jednego pojazdu. A zatem można je przenosić pomiędzy różnymi pojazdami. A jak wygląda kwestia rozliczeń z e-Toll, w przypadku przeniesienia urządzenia do innego auta?

Po prostu, wystarczy zmienić dane, dotyczące auta, w systemie e-TOLL. To bardzo wygodne rozwiązanie, przede wszystkim dla małych flot, mających różnorodne pojazdu.

Sprawdź ofertę Data System – tu znajdziesz lokalizator GPS dla swojej firmy

W ofercie Data System znajdziesz dobre lokalizatory GPS OBU i ZSL, w bardzo atrakcyjnych cenach. Do tego bez opłat miesięcznych za korzystanie z nich. Po zakupie lokalizatora GPS, otrzymasz także dostęp do aplikacji DS Locate, która pozwoli Ci korzystać w pełni z wielu funkcji lokalizatora GPS. Wybierz urządzenie, dopasowane do specyfiki działalności Twojej firmy. Oszczędzaj czas, pieniądze i paliwo. Miej stałą kontrolę nad wszystkimi pojazdami, zarządzaj nimi na bieżąco, a także zabezpiecz je przed nieautoryzowanym użyciem.