Kolejne 30 sztuk Iveco S-Way w firmie Lipiński Transport – tym razem to ciągniki na gaz

Firma Lipiński Transport była pierwszym w Polsce klientem na nowe Iveco S-Way. Samochód w topowej, 570-konnej konfiguracji został odebrany jeszcze pod koniec ubiegłego roku. A tymczasem flota S-Wayów jest dalej rozbudowywana, ostatnio wzbogacając się o kolejne 30 egzemplarzy.

Tym razem przewoźnik z Sierpca nie zamówił ani wariantu 570-konnego, ani nawet jakiegokolwiek diesla. Zamiast tego wybrano wariant na płynny gaz ziemny, czyli zasilany coraz popularniejszym LNG. Jego napęd stanowi 460-konny silnik o pojemności 13 litrów, a do tego dochodzi zautomatyzowana skrzynia biegów.

Nowe ciężarówki zamówiono w dwóch konfiguracjach. 20 sztuk to ciągniki pod naczepy typu mega, o obniżonym podwoziu i zasięgu około 1300 kilometrów. Kolejne 10 sztuk to natomiast ciągniki standardowe, stojące na dużych kołach i oferujące zasięg 1600 kilometrów. Pięć z nich ma też pakiet ADR, a ponadto wszystkie ciężarówki otrzymały klimatyzacje postojowe, retardery, aluminiowe felgi, reflektory LED i fabryczne nawigacje.

Wraz z tym odbiorem, Lipiński Transport ma już łącznie 50 ciągników na gaz ziemny. Wśród nich są nie tylko nowe S-Waye, ale też starsze egzemplarze modelu Stralis. Łącznie z dieslami firma ma zaś 170 ciągników Iveco, a przy okazji prowadzi też ich autoryzowany serwis.