Czym powinny wyróżniać się kurtki motocyklowe? Sprawdźmy!

Publikacja na zamówienie

Nowoczesne kurtki motocyklowe to dużo więcej niż tylko estetyka — zwłaszcza jeśli mowa o tych profesjonalnych. Wysokiej jakości kurtki pomogą Ci poradzić sobie z niepogodą czy długimi godzinami jazdy. To cechy, których nie możesz wymagać od zwykłej kurtki. Na jakie cechy odzieży dla bikerów warto zwrócić uwagę?

Poziom ochrony zapewniany przez kurtki motocyklowe

Szacuje się, że większość wypadków wśród bikerów ma miejsce przy prędkościach niższych niż 60 km na godzinę. Czy kurtka może wtedy skutecznie chronić nasze ciało? Owszem, może. Dobra odzież motocyklowa potrafi znacznie zredukować stopień obrażeń.

Kurtka motocyklowe w trakcie wypadku – dlaczego warto je mieć?

  • może skrócić czas hospitalizacji,
  • zmniejsza poziom trwałych uszkodzeń ciała.

Oczywiście to, na jaką ochronę możesz liczyć, zależy również od jakości jej wykonania, zastosowanych materiałów, czy wzmocnień lub ochraniaczy. Jednak gdy postawisz na profesjonalne kurtki motocyklowe, najwyższy poziom ochrony jest gwarantowany.

Warto zapoznać się z ofertą Dobrych Sklepów Motocyklowych, gdzie zobaczysz różne modele kurtek motocyklowych: https://dobresklepymotocyklowe.pl/odziez/kurtki-motocyklowe. To serwis z najszerszą gamą odzieży i akcesoriów motocyklowych w Polsce, z którym współpracują najlepsze sklepy w całym kraju.

Kurtka motocyklowa damska i męska — niezastąpiona warstwa ciepła

Motocyklowe kurtki zimowe — zwykle tekstylne — są mocno izolowane, aby utrzymać jak najwięcej naturalnego ciepła ciała. Posiadają także specjalne, możliwe do zdjęcia podpinki ocieplające i membrany odporne na wiatr oraz wodę — idealne na zmieniające się warunki pogodowe.

Kurtka motocyklowa na chłodne dni często jest dłuższa niż jej letnie odpowiedniki – zwykle sięgają aż po uda. Przeważnie jest to odzież trójwarstwowa – to dodatkowy komfort, ochrona i poprawa termiki ciała, co na pewno jest bardzo ważne dla wielu bikerów.

Dobrej jakości kurtka ma w składzie m.in. takie tworzywa, jak Cordura, nylon 500D, poliamid. Profesjonalne kurtki można poznać też po tym, że ochraniacze znajdują się nie tylko na łokciach i barkach. Atutem będzie też certyfikowana warstwa chroniąca plecy. Całość mogą uzupełniać podwójne lub potrójne szwy.

Stylowa kurtka motocyklowa męska i damska — nie tylko na motor!

Kurtki motocyklowe, jeansy motocyklowe i buty na jednoślad to jedyne rzeczy, które możesz mieć na sobie, nie tylko fajnie się prezentując z dłońmi na kierownicy, ale też wtedy, gdy zsiądziesz z motocykla. W rzeczywistości kurtka w tym stylu prezentuje się tak dobrze, że nosi ją sporo osób niebędących bikerami, choć wciąż jest też bardzo popularna wśród riderów.

Profesjonalne kurtki motocyklowe są najlepszym połączeniem tych wszystkich cech, gdzie funkcjonalność i świat mody oraz bezpieczeństwo przenikają się. Każdy, kto choć raz miał taką na sobie, wie, że są warte każdych pieniędzy. Jedni kupują je przede wszystkim dla bezpieczeństwa, inni dla lansu — bez względu na powód, jeśli myśli się o jeździe na motocyklu na poważnie, to zdecydowanie mądra inwestycja.

Jeśli chcesz kupić wymarzoną kurtkę, skorzystaj z serwisu dobresklepymotocyklowe.pl. Znajdziesz tam również fachowe poradniki, czy porównania produktów, a nawet program 5 lat gwarancji i Assistance. Nie to jest jednak najważniejsze – możesz zamówić produkt do wybranego punktu, przymierzyć i dopiero w sklepie podjąć decyzję o zakupie!