Flota wyjątkowych S-Wayów na ulicach Warszawy – zespół Metallica i jego zaplecze

W dniach 5 oraz 7 lipca w Warszawie odbyły się koncerty słynnego zespołu Metallica. Z tej okazji do kraju zawitała bardzo charakterystyczna flota, złożona z kilkunastu czarno-żółtych S-Wayów.

Iveco nawiązało współpracę z Metallicą, by przy okazji trasy koncertowej promować nową generacje modelu S-Way, a także rozmaite formy układów napędowych. Stąd aż czternaście egzemplarzy tego modelu, które przywiozły zaplecze koncertowe na Stadion Narodowy w Warszawie. Wszystkie z nich pochodziły z demonstracyjnej floty producenta, ale w ramach obsługi trasy zostały wynajęte brytyjskiej firmie transportowej Transam Trucking Limited, specjalizującej się w obsłudze tego typu przedsięwzięć.

Spośród czternastu egzemplarzy, dziesięć stanowiły ciągniki z silnikami gazowymi, tankowane biogazem, znanym jako Bio-LNG. Pozostałe cztery sztuki miały silniki diesla, a do ich zbiorników wlewano odnawialny olej napędowy HVO100. W obu przypadkach mowa o paliwach wytwarzanych z odpadów, dostarczonych przez firmę Shell, w ramach promowania alternatywy dla ciężarówek elektrycznych. Niemniej jeden elektryk też się pod stadionem pojawił, w postaci demonstracyjnego Iveco S-eWay.

Teraz wszystkie te pojazdy są już w trasie do Madrytu, gdzie Metallica będzie miała swój ostatni europejski koncert. Tymczasem dealerzy marki Iveco przygotowują się do zbierania zamówień na bliźniacze ciągniki, właśnie w tych koncertowych, czarno-żółtych barwach. Stworzą one serię 72 limitowanych egzemplarzy, nawiązujących do „72 Seasons”, czyli najnowszego albumu zespołu Metallica.