242 wozy strażackie w jednym miejscu – nagranie z konwoju na Fire Truck Show 2024

Flota wykorzystywana przez polskich strażaków może pochwalić się coraz nowocześniejszym i coraz bardziej specjalistycznym sprzętem. W ostatnich latach stało się to szczególnie zauważalne, za sprawą powszechnej wymiany floty w remizach OSP. Jednocześnie nadal funkcjonuje wiele jednostek, w których można spotkać prawdziwe klasyki, czy to będące w przedziale bojowym, czy też zachowane dla celów historycznych. Wszystko to można było zobaczyć w miniony weekend, na już czternastym zlocie Fire Truck Show w Główczycach.

Tegoroczna edycja imprezy pobiła nowy rekord, zbierając w jednym miejscu 242 pojazdy pożarnicze. Były to pojazdy ze wszystkich klas wagowych, o praktycznie każdym typie przeznaczenia, a przy tym pochodzące z rozmaitych krajów oraz epok. Obok siebie można było więc spotkać na przykład polskiego Żuka lub Stara, brytyjskiego Dodge’a lub Dennisa, włosko-niemieckie Iveco-Magirus, czeską Tatrę i cały przekrój austriackich Steyrów. Poza tym pojawili się też goście z zagranicy, jak na przykład niebieskich kilka wozów THW, czyli niemieckiego technicznego pogotowia ratunkowego.

Ta różnorodność najlepiej była widoczna podczas tradycyjnego konwoju, w którym przejechały wszystkie samochody uczestniczące w imprezie. Nagranie z tego wydarzenia, przygotowane przez branżowy serwis „Remiza.pl”, możecie zobaczyć poniżej. Liczy ono aż 28 minut, a sam konwój porusza się w bardzo wolnym tempie, więc polecam oglądanie tego filmu z dwukrotnie zwiększoną prędkością odtwarzania (YouTube pozwala zmienić to w ustawieniach).