Dwa życia DAF-a CF85 z Raben Transport, czyli krótka kariera, wypadek i praca w serwisie

Ciężarówek o powypadkowej przeszłości jest w naszym kraju co nie miara, o co zadbali m.in. nasi importerzy używanych pojazdów. Spora część tych rozbitych maszyn została sprowadzona do Polski, naprawiona i od razu „puszczona” dalej. Oczywiście są też pojazdy krajowe, które uległy wypadkom, lecz zostały naprawione i otrzymały tym samym nowe życie. Przykładem takiej ciężarówki o dwóch życiach jest DAF CF85 Space Cab Euro 3 z autoryzowanego serwisu pojazdów marek DAF, Schmitz i Krone prowadzonego przez Raben Transport.

daf_cf85_raben_przed_wypadkiem

Powyżej można zobaczyć zdjęcie przedstawiające ciężarówkę dobre kilka lat temu. Był to wówczas ciągnik wykorzystywany do transportu międzynarodowego, który trafił do Grupy Raben w 2002 roku jako ciężarówka fabrycznie nowa. Kariera z czerwonym logo została jednak po jakimś czasie przerwana wypadkiem, w którym uszkodzona została prawa strona kabiny, a nawet blok silnika. Ciężarówce się jednak poszczęściło, bo nie dość, że została naprawiona we wspominanym powyżej autoryzowanym serwisie (wówczas jeszcze nazywającym się Euro Truck Service), to jeszcze rozpoczęła ona w nim trochę nietypowe, drugie życie.

W swoim drugim wcieleniu DAF służy jako ciągnik wykorzystywany do przyciągania na serwis naczep klientów. W większości są to konstrukcje wymagające na przykład przeglądu lub wymiany materiałów eksploatacyjnych, choć zdarzają się i naczepy uszkodzone. Uszkodzone bywają też samochody ciągniki i samochody, które holowane są na warsztat na sztywnym holu. Jeśli natomiast chodzi o wygląd ciężarówki, to poniżej czekają aktualne zdjęcia. Trzeba przyznać, że w kwestii wyglądu wypadek wyszedł jej na dobre.

daf_cf85_raben_po_wypadku_1 daf_cf85_raben_po_wypadku_2Materiały dostarczył Marcel Kłosowicz, dzięki!