Zwolnienie LNG/CNG z myta ma zostać przedłużone – zapowiedź niemieckiego rządu

Przewoźnicy, którzy zainwestowali w ciężarówki na gaz ziemny, mają powody do radości. Niemieckie ministerstwo infrastruktury już bowiem zapowiada, że zwolnienie „gazowców” z myta zostanie utrzymane.

Obecny okres zwolnienia skończy się wraz z końcem 2020 roku. Co będzie dalej, tego jeszcze do końca nie wiadomo. Prace nad konkretnym rozporządzeniem nadal trwają i zapewne poznamy je za kilka miesięcy. Niemniej, padła już konkretna zapowiedź, mianowicie zwolnienie z opłat ma zostać przedłużone.

Jak donosi niemiecki portal „Energate Messenger”, taką zapowiedź przedstawiciel ministerstwa wyraził na berlińskim sympozjum „Future Gas Mobility 2020”, w połowie marca. Podkreślił jednak, że przedłużenie będzie tylko jednorazowe. W kolejnych latach rząd ma bowiem skupić się na promowaniu innych typów napędu – elektrycznego, hybrydowego lub wodorowego.

Przy okazji Niemcy zapowiadają też rozbudowę punktów tankowania. Obecnie LNG kupimy w 17 niemieckich stacjach. Wraz z końcem bieżącego roku ma ich natomiast być 60.