Zwolnienia w branży – 500 pracowników Renault Trucks oraz 40% załogi polskiej fabryki Scanii straci pracę

renault_trucks_2014

Volvo Group – jeden z największych producentów samochodów ciężarowych oraz autobusów na świecie, boryka się ze spadkiem zysków. Co prawda sprzedaż cały czas rośnie, przede wszystkim za sprawą nowej generacji ciężarówek, lecz poniesione przy okazji ich opracowywania koszty były po prostu zbyt wysokie i konieczne są zwolnienia.

Kilka tygodni temu firma poinformowała o konieczności zwolnienia ponad 4 tys. pracowników, natomiast wczoraj koncern podał do wiadomości, że zwolnienia te dotkną także Renault Trucks. Francuski producent jest częścią Volvo Group więc również u niego trzeba szukać oszczędności. W chwili obecnej Renault Trucks zatrudnia we Francji 8900 osób, z czego pół tysiąca zakończy wkrótce karierę.

Zwolnienia w branży zapowiada także Scania i tym razem dotyczą one polskiej fabryki. Słupski zakład produkujący autobusy będzie musiał wkrótce zwolnić aż 40% swojej załogi w związku ze zbyt małą liczbą zamówień. Miejskie autobusy z gryfem na masce po prostu się nie sprzedają, dlatego też 200 z 500 pracowników straci wkrótce pracę.

Źródła: TTM, Samar