OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 30 Listopad, 2015

Związek zawodowy krytykuje firmę, która chce montować w ciężarówkach kamery obserwujące kierowców

ciezarowka_widok_na_droge

Holenderski związek zawodowy FNV, który słynie z organizowania zachodnich wypłat wschodnioeuropejskim kierowcom ciężarówek, wziął na swój cel kolejną firmę. Tym razem nie jest to jednak przewoźnik drogowy, lecz firma ubezpieczeniowa, konkretnie TVM Verzekeringen, które zaszło FNV za skórę namawiając przewoźników do montowania w ciężarówkach kamer, kusząc oszczędnościami na polisach.

TVM Verzekeringen otrzymało właśnie oficjalny list ze skargą od FNV, którego kopia trafiła także do organizacji zajmującej się ochroną danych osobowych. Można tam przeczytać, że TVM Verzekeringen powinno poświęcić więcej uwagi konsultacjom swoich projektów z kierowcami, a także należy rozwiać wszelkie wątpliwości w zakresie przetwarzania nagrań. Kto ma być ich właścicielem, gdzie mają one być zbierane i do czego będą wykorzystywane – w tych kwestiach FNV dostrzega wiele niesprecyzowanych kwestii.

Przykładem firmy, która zamontowała w Holandii kamery monitorujące kierowców ciężarówek jest De Rooy. Ten sposób na walkę z korzystaniem ze smartfonów za kierownicą opisywałem TUTAJ.

Ten wpis ma 4 komentarzy

  1. Stasz napisał(a):

    A na podstawie cut’ów z najciekawszych nagrań z kabin, powstanie emitowanie na TeFałeNie show: “Big Brother: Truck Driver Edition – sprawdź co twój mąż/sąsiad/znajomy kierowca robi w pracy”

  2. oijulkj napisał(a):

    nie dość że chcą z ciebie robić psa śpiacego w budzie to jeszcze chca ciebie podglądać 24 h na dobę – jakaś paranoja. czy tu chodzi o badania naukowe nad rozwoje i fazami przemijania niewolnictwa u wspólczesnej młodzieży kontra starych wyjadaczy? czy tu chodzi o badanie zachowań niewolników zamkniętych w budzie o wymiarach 2 x 2 przez 24 godziny na dobę przez 6 tygodni? :/

  3. Czarny napisał(a):

    Wy w biurach firmy zamotujcie kamery a szefa biurku. Pokażcie jak to się oszukuje kierowców a nie kierowcom patrzcie na ręce.

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.