Zużyte opony, odebrane prawo jazdy i kokaina, a wszystko przy kontroli jednej ciężarówki

Fot. Polizeidirektion Neustadt/Weinstraße

Aktualizacja tematu: Zakaz prowadzenia, kokaina i opony – dodatkowe wyjaśnienia od przewoźnika

Tachografy oraz prawa jazdy to ostatnio newralgiczne połączenie. Tutaj jednak nikt nie stracił uprawnień za oszukiwanie czasu pracy, lecz to czas pracy będzie jednym z dowodów na prowadzenie bez uprawnień.

Polski kierowca ciężarówki odpowie przed niemieckim sądem za 51 przypadków kierowania bez prawa jazdy. To następstwo kontroli, która miała miejsce w miniony czwartek, przy autostradzie A61 pod Mannheim. Policja stwierdziła tam cały szereg nieprawidłowości, a najpoważniejsze z nich dotyczyły właśnie kierującego.

Pierwszym problemem okazały się opony, w dwóch przypadkach wyeksploatowane aż do karkasu. Następnie w ruch poszedł narkotest, na którym 43-latek wykazał ślady zażywania kilku narkotyków, w tym przede wszystkim kokainy. A jakby tego było mało, Polak okazał się osobą objętą zakazem prowadzenia, po tym jak niemiecki sąd odebrał mu prawo jazdy za spowodowanie wypadku drogowego.

Pomimo wyroku, kierowca kontynuował pracę i regularnie kursował do Niemiec. Zebrana przez policję dokumentacja ma udowodniać aż 51 przypadków złamania powyższego zakazu.