rekrutuj 40ton665
Opublikowane 20 Grudzień, 2017

ZMPD rozmawiało z Ministerstwem Rozwoju o zaświadczeniach A1 dla ukraińskich kierowców

kierowca_flaga_ukrainy

Firmy transportowe nie przestają walczyć o zaświadczenia A1 dla ukraińskich, czy białoruskich kierowców. Przedstawiciele Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych (ZMPD) uczestniczyli wczoraj w posiedzeniu w Ministerstwie Rozwoju. Jednym z tematów rozmów były zaś właśnie zusowskie zaświadczenia.

Przewoźnicy rozmawiali z Zespołem ds. Doskonalenia Regulacji Gospodarczych. Jednym z założeń tego zespołu jest znoszenie barier przy zatrudnianiu obcokrajowców. Dlatego też ZMPD przypominało o problemach z zaświadczeniami A1, których ZUS nie chce wydawać dla zagranicznych kierowców. Jak natomiast wiadomo, bez zaświadczenia A1 kierowca nie może być delegowany do Francji.

Ponadto ZMPD mówiło też o utrudnionym zdobywaniu pozwoleń na pracę. Przewoźnicy stwierdzili, że potrzebne są sprawniejsze procedury oraz ujednolicone wymagania w sprawie dokumentów.

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 8 komentarzy

 1. Rabenik napisał(a):

  Niech normalnie płacą to i polscy kierowcy się znajdą…

 2. Ewte napisał(a):

  Lulek ostatnio się żalił na szefa,że nawet 5 tyś. nie może zarobić.A jeździ UE-Rus.Masakra jakaś.

 3. driver napisał(a):

  na zdjęciu koło flagi Ukrainy jest flaga z barwami “upa” proszę o usuniecie tego zdjęcia jako propagującego ideologie faszystowską

 4. Lukikuki napisał(a):

  W TYM ZMPD TO JAKIES GLUPKI SIEDZA NIECH SWOIM RODAKOM DOBRZE ZAPLACA A NIE O UKRAINCOW DBAJA CZYLI SWEGO MAMY GDZIES A OBCEGO TRAKTUJEMY PO KROLEWSKU!!!! CZY JAKIS POLSKI PRACODAWCA ZAPEWNI MI LOKUM JAKBYM PODJOL PRACE 400km od.domu.rofzinnego czy martwil by sie gdzie mam mieszkac NIE a o

 5. 13*60 napisał(a):

  Dalej chcecie dbać o swojego szefa ktory pluje na was bo ojejciu krzywda mu sie dzieje.W niemcach jedyny ratunek zeby minimalna wprowadzili wyłączając diety razem z francją. To zdjęcie banderowskiej flagi lepiej panie Filipie usuń

 6. cubek napisał(a):

  Normalnie ręce opadajo, jak czytam niektórych wypociny…

 7. Jam_Nick_T napisał(a):

  Problemem nie jest brak kierowców. Problemem w tym całym światku jest nadmiar środków transportu.
  Nabrać samochodów to nie problem. Nie jest problemem zejście ze stawkami. Nie jest problemem obcinanie kierowcy wypłaty jak bardzo się da. Problemem jest brak poszanowania dla kierowcy.
  Dlatego większość odchodzi. Kierowcy odchodzą, przychodzą. Nie szanują sprzętu, nie szanują pracodawcy, nie szanują siebie. Przypomina to przelewanie z pustego w próżne.
  Osobnym problemem jest obłożenie podatkami przedsiębiorcy. A za to to już są faktycznie odpowiedzialne władze.
  W tym temacie niewiele się zmieni. Nie pomoże odgórna regulacja stawek (podniesie się larum o rozwiązaniach z poprzedniej epoki), na nic się zda wprowadzenie ilości zezwoleń (bo zaraz usłyszymy o ograniczeniu swobody do prowadzenia własnej działalności).
  Sytuacja jest patowa, żadna ze stron nie chce ustąpić. A my, kierowcy, sami na tym cierpimy, bo nie umiemy się zjednoczyć, tylko jeden drugiemu wilkiem. A “koledzy” – na parkingu, na weekendzie, kiedy trzeba “zrobić flaszkę”. Z chwilą, gdy przychodzi poniedziałek, nowy tydzień, znów słyszymy na radiu kto z jakiej rodziny pochodzi, kim była jednego z drugim matka, co to jeden drugiemu nie zrobi z chwilą, gdy zjadą się na parkingu.
  I tak się to wszystko kręci.

Odpowiedz