OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 27 Lipiec, 2018

Zmodernizowany Mercedes Actros jeszcze w tym roku? Tajemnicze zdjęcia mogą zapowiadać premierę

Podobno będzie nowy Mercedes-Benz Actros. Podobno, bo sprawa nie jest oficjalna. Mówi o niej jednak wiarygodne źródło, a do tego wszystko pokrywa się w kalendarzem imprez Mercedesa.

Źródłem tym jest uznana, holenderska strona Iepieleaks.nl. Tutaj opublikowała ona zdjęcia zamaskowanej ciężarówki, zarejestrowanej w Stuttgarcie i przypominającej Mercedesa Actrosa. Z jakiegoś jednak powodu samochód ma całkowicie zasłoniętą kabinę. Można się więc spodziewać, że kryje sporo nadwoziowych nowości.

Na początek września, jeszcze przed targami IAA 2018 w Hanowerze, Mercedes-Benz zaplanował jakąś dziennikarską prezentację. Niewykluczone więc, że właśnie tam kabina ze zdjęcia zostanie odsłonięta.

Pozostaje pytanie, czy będzie to zmodernizowany Actros do seryjnej produkcji, czy jedynie bardzo nowoczesny prototyp. Kolejne pytanie dotyczy też skrzyni biegów – już bodajże rok temu słyszałem plotki, że na IAA 2018 Mercedes-Benz pokaże kolejną (czyt. szybszą) generację Powershifta. A na to chyba nikt by się nie obraził 😉

Ten wpis ma 10 komentarzy

 1. Bujny napisał(a):

  W Mercedesie to raczej Powershift a nie Powertronic 🙂 Chyba, że masz jakieś poważne wycieki o kolaboracji z Volvo.

 2. V8king napisał(a):

  Albo mi się wydaje albo ma kamery zamiast lusterek.. 🙁

  • Bujny napisał(a):

   Jeżeli tak jest to raczej nie będzie to model produkcyjny bo UE nie wydała pozwolenia na homologacje kamer zamiast lusterek/

 3. Maciek z klanu napisał(a):

  Zmodernizowany actros. Pierwsze o czym pomyślałem, czyli bez skrzyni biegów? 😉

 4. Kier napisał(a):

  Na 100% ma byc zrobiony lifting wnetrza. Szef narazie zwleka z wymianą taboru, bo jak to stwierdził, poczeka na “odnowiony model”.

 5. 100% napisał(a):

  IMHO najlepsza ciężarówka do jazdy, najgorsza do mieszkania. Dla hejtujacych: tak mieszkam w kabinie i jest mi z tym dobrze.

 6. KW napisał(a):

  Jedyne co wiem od samego profesora Uwe Baake, który pracuje przy rozwoju ciężarówek w Mercedesie, to że ma wnieść sporo nowości w systemy odciążające kierowcę(póki co nikt nie weźmie odpowiedzialności za autonomiczną ciężarówkę).

Odpowiedz

Dane wpisane w formularzu będą przetwarzane w celu dodania komentarza zgodnie z naszą polityką prywatności.