Zmodernizowany Mercedes Actros jeszcze w tym roku? Tajemnicze zdjęcia mogą zapowiadać premierę

Podobno będzie nowy Mercedes-Benz Actros. Podobno, bo sprawa nie jest oficjalna. Mówi o niej jednak wiarygodne źródło, a do tego wszystko pokrywa się w kalendarzem imprez Mercedesa.

Źródłem tym jest uznana, holenderska strona Iepieleaks.nl. Tutaj opublikowała ona zdjęcia zamaskowanej ciężarówki, zarejestrowanej w Stuttgarcie i przypominającej Mercedesa Actrosa. Z jakiegoś jednak powodu samochód ma całkowicie zasłoniętą kabinę. Można się więc spodziewać, że kryje sporo nadwoziowych nowości.

Na początek września, jeszcze przed targami IAA 2018 w Hanowerze, Mercedes-Benz zaplanował jakąś dziennikarską prezentację. Niewykluczone więc, że właśnie tam kabina ze zdjęcia zostanie odsłonięta.

Pozostaje pytanie, czy będzie to zmodernizowany Actros do seryjnej produkcji, czy jedynie bardzo nowoczesny prototyp. Kolejne pytanie dotyczy też skrzyni biegów – już bodajże rok temu słyszałem plotki, że na IAA 2018 Mercedes-Benz pokaże kolejną (czyt. szybszą) generację Powershifta. A na to chyba nikt by się nie obraził 😉