Zmodernizowany Fiat Ducato ma 9-biegową skrzynię, udoskonalony silnik i nowe wyposażenie

W nawiązaniu do tekstu:

Peugeot Boxer i Citroen Jumper z większym silnikiem, delikatnie poprawionym wnętrzem i innym wyposażeniem

Po modernizacji Boxera i Jumpera, czas także na odświeżone Ducato. Podobnie jak francuskie bliźniaki, największy Fiat nieznacznie różni się od wersji dotychczasowej. Niemniej na liście zmian znajdziemy kilka ciekawych pozycji.

Największa i najważniejsza nowość to 9-biegowa skrzynia biegów. Mowa tutaj o przekładni automatycznej, będącej w pełni współczesną konstrukcją. Coś takiego powinno mieć bardzo korzystny wpływ na dynamikę, a przy okazji poprawi komfort pracy kierowcy. No i w końcu w kabinie przybędzie miejsca na lewą stopę. Choć oczywiście 9-biegowy automat nadal nie będzie wyposażeniem standardowym.

Kolejna nowość to silniki. Co prawda nadal mowa jest o 2,3-litrowych turbodieslach, lecz Fiat zadbał o pewne zmiany w osprzęcie. Znajdziemy tutaj między innymi elektronicznie sterowaną pompę paliwa, system start&stop, inteligentny alternator oraz możliwość jazdy w trybie “Eco”.

Po zmianach silnik spełnia nowe normy emisji spalin Euro 6D. Jeśli natomiast chodzi o dostępne wariant, to mają one 120, 140, 160 lub 180 KM mocy. Ponadto w gamie znajdzie się też wariant gazowy, zasilany 3-litrowym silnikiem o mocy 136 KM. W przyszłym roku zobaczymy zaś wariant elektryczny.

Poza zmianami w napędzie, Fiat przygotował nowy system multimedialny z systemami Apple CarPlay oraz Android Auto. Ducato otrzymało również nowe systemy bezpieczeństwa, jak na przykład asystent cofania, który ostrzega przed samochodami nadjeżdżającymi od boku.