Zmodernizowane Volvo FH na testach jako „pociąg drogowy” – próby odbywają się także w Brazylii

Volvo Trucks kontynuuje testy unowocześnionego modelu FH. Pierwsze egzemplarze w kamuflażu sfotografowano już kilka miesięcy temu, na drogach Skandynawii. Teraz natomiast okazało, że przedpremierowe próby prowadzone są także w Ameryce Południowej.

Brazylijski portal „Midia Truck Brasil” opublikował zdjęcie jednego z takich pojazdów, sprawdzanego z dwiema samowyładowczymi naczepami. Cały zestaw miał tutaj podobno siedem osi, tworząc typowo brazylijską konfigurację o DMC do 74 ton.

Co ciekawe, również w Brazylii wyciekły pierwsze zdjęcia nowych reflektorów. Pochodzą one ze zgłoszenia patentowego, dokonanego w Ameryce Południowej przez Volvo Trucks. Projekt tych świateł możecie zobaczyć poniżej i ewidentnie przypominają Volvo Concept Truck z 2017 roku (opisywane tutaj).

Swoją drogą, właśnie tego typu Volvo FH, zwykle z napędem 6×4 i 540-konnymi silnikami, stały się w Brazylii najczęściej kupowanymi nowymi ciężarówkami. Często mają one też niełatwe życie, co doskonale pokazuje ten artykuł: Brazylijskie Volvo FH 460 mogło ważyć aż 74 tony, a przeładowano je o 60 ton

Jakie inne pojazdy testuje się obecnie w kamuflażu? DAF ewidentnie sprawdza następcę modelu XF, choć brak na ten temat jakichkolwiek konkretnych informacji (więcej tutaj). MAN nadal pracuje zaś nad zmienionym TGX-em, przesuwając jego premierę na przyszły rok (więcej na ten temat tutaj).