transfactor3665
Opublikowane 8 Wrzesień, 2017

Zmodernizowane DAF-y XF oraz CF w kolejnych 11 wariantach – teraz gama jest podobno kompletna

daf_2017_specjalistyczne_2

Gama zmodernizowanych DAF-ów XF oraz CF została uzupełniona. Nowa oferta otrzymała bowiem 11 kolejnych wariantów, przystosowanych między innymi do zastosowań specjalistycznych.

Wśród nowych wersji mamy na przykład ciągniki siodłowe o trzech oraz czterech osiach. Oferują one układy 6×4 oraz 8×4, przystosowane między innymi do transportu ponadnormatywnego. DAF dodał też liczne podwozia pod zabudowę, jak na przykład 8×2. Osie mają tutaj układ tridemu, a więc tylny wózek jest potrójny. Jednocześnie aż trzy osie są skrętne – pierwsza, druga oraz czwarta. A do tego dochodzą wersje bardziej oczywista, jak na przykład podwozia 8×4, o typowo budowlanym charakterze.

Na co jeszcze mogą liczyć klienci? Nowa oferta przewiduje między innymi system skręcania osi EHS. Ma on układ elektryczno-hydrauliczny, będąc o 30 kilogramów lżejszym od poprzedników, a przy tym bardziej precyzyjnym. W efekcie posiadanie osi z układem EHS może ograniczyć zużycie paliwa o około 1 proc., lepiej dopasowując układ kół do ruchu ciężarówki i zmniejszając w ten sposób opór tarcia.

Istotna jest też nowa oś pchana o oznaczeniu EAS. Ma ona minimalne rozmiary, jest bardzo lekka i tym samym pozostawia miejsce na powiększone zbiorniki paliwa. Ponadto na przykład ciągnik 6×2 z osią EAS będzie o 50 kilogramów lżejszy niż 6×2 z osią pełnowymiarową.

daf_2017_specjalistyczne_4 daf_2017_specjalistyczne_1 daf_2017_specjalistyczne_3

WYKOP ten tekst!

Ten wpis ma 5 komentarzy

  1. Sewek napisał(a):

    Podobno. Żeby gama była pełna brakuje przynajmniej wariantu 8×8 ewentualnie 8×6. Bez nich nie może być mowy o zastosowaniu w trudnym terenie.

  2. konrad napisał(a):

    Tylko cena z opcjami Gniaf-a…. jest duzo droższa od konkurencji która ma to w standartowej ofercie…..

Odpowiedz