Zlot ciężarówek w szwedzkim Strängnäs, czyli Volvo FH XXL i Scania Girl Power w pięknym towarzystwie

W miniony weekend rozpoczął się czerwiec, a w raz z nim pełną parą ruszają europejskie zloty ciężarówek. Polscy miłośnicy ciężkiej motoryzacji mogą już odliczać dni do imprez, które odbędą się w naszym kraju, a także odwiedzać wydarzenia organizowane za granicą. Przykładem tych drugich może być zlot w Strängnäs, szwedzkiej miejscowości leżącej około 90 km od Sztokholmu. Zlot odbył się w miniony weekend, a jednym z odwiedzających był Seba – polski kierowca w Szwecji, który prowadzi popularny funpage na Facebooku. Sebastian to bardzo dobry człowiek, który postanowił podesłać mi kilka zdjęć, zaś ich większa ilość będzie sukcesywnie prezentowana na jego Facebooku, na który serdecznie zapraszam.

Na zlocie w Strängnäs nie zabrakło przepięknych ciężarówek, co w Szwecji nikogo chyba nie dziwi. Były to oczywiście pojazdy dwóch marek – Scanie oraz Volva, które skutecznie dominują na tamtejszych drogach. Obie marki były na zlocie obecne zarówno w formie kilkudziesięcioletnich klasyków, doprowadzonych do idealnego stanu, jak i współczesnych egzemplarzy poddanych tuningowi. Przyjechały także dwa ciągniki siodłowe, które były już opisywane na łamach 40ton.net – różowa Scania R560, którą jeździ miłośniczka ciężarówek (do przeczytania TUTAJ), a także Volvo FH540 z przedłużoną kabiną. O tym ostatnim pisałem aż trzykrotnie, więc zapraszam TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ.

zlot_Strängnäs_01 zlot_Strängnäs_15 zlot_Strängnäs_14 zlot_Strängnäs_13 zlot_Strängnäs_12 zlot_Strängnäs_11 zlot_Strängnäs_10 zlot_Strängnäs_09 zlot_Strängnäs_08 zlot_Strängnäs_07 zlot_Strängnäs_06 zlot_Strängnäs_05 zlot_Strängnäs_04 zlot_Strängnäs_03 zlot_Strängnäs_02

Volvo FH z przedłużoną kabiną, w tym także jego wnętrze, można zobaczyć na poniższym nagraniu:

Na koniec jeszcze ciekawostka w postaci bardzo nietypowej skrzynki przy zabudowie. Jak myślicie, ktoś zdrowo przesadził, czy może miał po prostu fajny pomysł?
zlot_Strängnäs_16 zlot_Strängnäs_17