Złodzieje ukradli koła z 56 fabrycznie nowych ciężarówek, podkopawszy się pod ogrodzeniem serwisu

Wbrew pozorom, to nie jest dziura wykopana przez wyjątkowo dużego i wyjątkowo upartego psa. Podkop ten wykonali bowiem złodzieje, wynosząc za jego pośrednictwem koła z pełnowymiarowych ciężarówek. Wszystkie one pochodziły z fabrycznie nowych Mercedesów, zaparkowanych na terenie belgijskiego dealera Ghistelinck w miejscowości Waregem.

Gdy pracownicy firmy stawili się w poniedziałek w pracy, zastali rząd nowych ciągników oraz podwozi ustawionych na cegłach. W pojazdach brakowało łącznie 56 kół, natomiast pod ogrodzeniem znajdował się wspomniany podkop. Wszystko wskazuje więc na to, że złodzieje przekopali się na teren firmy, pozbawili ciężarówki kół i przerzucili je pod ogrodzeniem.

Łączne straty oceniane są na aż kilkadziesiąt tysięcy euro. Lokalna policja, a także sama firma szukają jakichkolwiek świadków. Biorąc pod uwagę skalę działania, musieli być oni bardzo dobrze przygotowani i występować w większej grupie. Najprawdopodobniej dysponowali samochodem ciężarowym oraz mieli profesjonalny sprzęt do podnoszenia.

Okradzione pojazdy: