Złodzieje ukradli z ciężarówki przednie reflektory – przy polskiej autostradzie A4 ma to być coraz większy problem

Na powyższym zdjęciu możecie zobaczyć Scanię R410 Czytelnika Daniela. Minioną noc spędził on na MOP-ie Jankowice, przy autostradzie A4 w kierunku Wrocławia. Gdy zaś rano wyszedł z samochodu, zauważył brak obu przednich reflektorów.

Wszystko wskazuje na to, że przednie światła padły ofiarą złodziei. Co więcej, ich wiązka została po prostu odcięta, co tylko utrudniło przywrócenie pojazdu do sprawności. Kiedy natomiast Daniel zgłosił sprawę na policję, okazało się, że nie jest ze swoim problemem osamotniony.

W ostatnich miesiącach kradzieży tego typu miało być na A4 znacznie więcej. Cała seria miała wydarzyć się pod koniec ubiegłego roku, gdy reflektory skradziono z aż kilku ciężarówek marki Scania. Były to samochody stojące przez weekend na MOP-ie Halemba.

Swoją drogą, ciężarówkowe kradzieże z ostatnich miesięcy można podzielić na trzy zasadnicze grupy. Dla przykładu, jeśli chodzi o samochody kradzione w całości, najczęściej słyszy się o DAF-ach. Na Facebooku powstała nawet grupa Skradzione DAFY, prezentująca doniesienia właśnie w takich przypadkach.

Dalej mamy kradzieże większych elementów, takich jak kompletne drzwi, czy atrapy chłodnic. W tym przypadku już kilkukrotnie obiektem zainteresowania złodziei okazywały się Volva FH, o czym mogliście przekonać się tutaj, oraz tutaj.

Scanie okazują się zaś szczególnie interesujące jeśli chodzi o kradzież przednich reflektorów. Poza zdarzeniem opisanym powyżej, doskonałym przykładem może być też historia z ubiegłego miesiąca, opisana w tym artykule i dotycząca parkingów przy niemieckiej autostradzie A6.