OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 26 Listopad, 2018

Złodzieje rozcięli ponad 100 plandek, kradnąc między innymi piły łańcuchowe oraz kosmetyki

Złodzieje ładunków biją w Niemczech kolejne rekordy. Tylko w miniony weekend, przy jednej niemieckiej autostradzie, rozcięto plandeki w ponad stu ciężarówkach. Spora część z nich została też okradziona, a łupem padły bardzo kosztowne ładunki.

Tym razem złodzieje pojawili się na autostradzie A6, w tym przede wszystkim na oświetlonym parkingu Kraichgau Süd. Dokładna skala ich działania cały czas jest badana, lecz już teraz wiadomo, że doszło do rozcięcia ponad stu plandek. Policja mówi też o konkretnych, skradzionych ładunkach, takich jak piły łańcuchowe marki Stihl, płyny do kąpieli oraz szpule nawijające do maszyn.

Polizeipräsidium Mannheim apeluje do świadków, by zgłaszali wszelkie możliwe informacje o złodziejach. Podaje się przy tym numer telefonu do wydziału ruchu drogowego w Walldorf: 06227-35826-0

Tymczasem Czytelnik Mateusz nadesłał dołączone do tekstu zdjęcia. Stał on w miniony weekend na Kraichgau Süd, padł ofiarą całej akcji, a także był świadkiem działań niemieckiej policji. Jak twierdzi, złodzieje rozcięli plandeki w po prostu wszystkich ciężarówkach o tego typu nadwoziu. W niedzielę rano na miejscu pojawiło się zaś kilka radiowozów, a funkcjonariusze zaczęli spisywać dane wszystkich poszkodowanych.