OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 12 Sierpień, 2019

Złodzieje ładunków przyłapani na gorącym uczynku – dwie osoby odpowiedzą za rozcięcie 20 plandek

W nocy z soboty na niedzielę policji udało się odnieść rzadko spotykany sukces. Na gorącym uczynku zatrzymano dwóch złodziei ładunków, współodpowiedzialnych za rozcięcie plandek w 20 naczepach. Jednocześnie udało się też zapobiec jakiejkolwiek większej kradzieży.

Opisywane zdarzenie miało miejsce na holendersko-niemieckim pograniczu. Około godziny 2 w nocy funkcjonariusze otrzymali informację o podejrzanej grupie osób, kręcących się po parkingu De Wuust przy autostradzie A73. Było to od sześciu do ośmiu mężczyzn, dysponujących samochodem dostawczym oraz autami osobowymi.

Gdy policja pojawiła się na miejscu, mężczyźni natychmiast zaczęli uciekać. Dwóch z nich podjęło się ucieczki na pieszo i to właśnie oni zostali aresztowani przez policję. Pomógł przy tym między innymi policyjny pies, atakując jednego z uciekinierów i powodując u niego lekkie obrażenia.

Jak się okazało, zatrzymani to obywatele Rumunii w wieku 27 oraz 28 lat. Obaj odpowiedzą za próbę kradzieży, a także zniszczenie cudzego mienia, w postaci rozcięcia naczepowych plandek. Ponadto policja zatrzymała część należących do złodziei pojazdów, co może pomóc w ustaleniu tożsamości reszty złodziei.

Zdjęcie jest przykładowe i nie ma bezpośredniego związku z tekstem.