Złodzieje kradli przednie lampy, spojlery i paliwo – miniony weekend przy A6 w Niemczech

W nocy z piątku na sobotę, na parkingach przy niemieckiej autostradzie A6, doszło do licznych kradzieży. Co jednak ciekawe, tym razem złodzieje nie skupili się na ładunkach, lecz interesowały ich same pojazdy.

Złodzieje działali między godziną 17.00 a 8.30, na parkingach Geisberg oraz Lichtenau, przy jezdniach w obu kierunkach. Ich łupem padły elementy wyposażenia z ciężarówek marki Scania, a także duże ilości oleju napędowego. W efekcie, poza stratami finansowymi, wiele pojazdów zostało uziemionych na placach.

Na parkingu Geisberg Nord okradziono łącznie trzy pojazdy. Słowacka Scania straciła oba przednie reflektory oraz międzyosiowe spojlery. Okradziono też polski zestaw z chłodnią, wypompowując 150 litrów paliwa przeznaczonego do agregatu. Kolejne 300 litrów skradziono zaś z głównego zbiornika ciężarówki niemieckiej.

Scaniowskie reflektory skradziono również z trzech innych Scanii, stojących na parkingach Geisberg Süd, Silberbach Süd oraz Silberbach Nord. Były to pojazdy należące do odpowiednio litewskiego, polskiego oraz czeskiego przewoźnika. Ponadto czeski ciągnik stracił też oba boczne spojlery.

Łączną wartość skradzionych elementów oraz paliwa oszacowano na 4700 euro. Ponadto złodzieje wyrządzili pewne szkody, o wartości wyliczonej na 550 euro.