OFERTY PRACYKONTAKT
rekrutuj 40ton665
Opublikowane 23 Marzec, 2019

Na zlocie ciężarówek KAC w 2005 roku – jakie ciężarówki przyjeżdżały i które zwracały najwięcej uwagi?

W ramach ciekawostek na pierwszy wiosenny weekend, cofniemy się w czasie o 14 lat. Będzie to rok 2005, gdy Polska dopiero co weszła do Unii Europejskiej, przed branżą transportową otwierały się nowe możliwości, a wielu dzisiejszych kierowców dopiero marzyło o zrobieniu prawa jazdy. Przyjrzymy się więc jakie ciężarówki pojawiały się wówczas na drogach i o czym mówiło się w transportowych aktualnościach.

W tym pierwszym artykule, rok 2005 przypomnimy sobie z perspektywy branżowego zlotu. Mowa tutaj o zlocie Kierowców Aut Ciężarowych w Pyrzycach, w skrócie znanym pod nazwą KAC. Imprezę tę możemy zobaczyć dzięki zdjęciom, które zachował w swoim archiwum Bartosz Majchrzak. Dzisiaj Bartosz jest kierowcą z kilkunastoletnim doświadczeniem i przemierza Europę za kierownicą Scanii S450. 14 lat temu należał on natomiast do grona zagorzałych miłośników ciężarówek, aktywnie udzielał się na internetowym forum Brothers Truckers Club i dopiero przymierzał się do rozpoczęcia pracy w transporcie drogowym.

Co natomiast znajdziemy na jego fotografiach? Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że na zloty z serii KAC zawsze przyjeżdżało wiele ciężarówek o fabrycznym wyglądzie. Założeniem tej imprezy było bowiem zorganizowanie spotkania dla kierowców, ich bliskich oraz miłośników transportu, podczas gdy kwestia tuningu schodziła na dalszy plan. Niemniej na imprezie pojawiły się też pojazdy po wyraźnie większych zmianach, a także nie zabrakło dla nich nagród. Tych ostatnich było konkretnie pięć, a wśród nich najbardziej prestiżowy tytuł Miss KAC 2005, trzy wyróżnienia ogólne oraz jedno wyróżnienie od redakcji „Polskiego Trakera”.

Tytuł Miss KAC 2005 otrzymał DAF XF95 z firmy RT Trans. Ciężarówka ta nosiła na sobie motywy „Asteriksa i Obeliksa”, a nagrodą dla jej właściciela był komplet aluminiowych felg. Trzy ogólne wyróżnienia przypadały w udziale Scanii serii R z firmy Marpol, Mercedesowi Actrosowi z firmy Bistrans Szczecin oraz Volvu FH12 z Trans Truck Service Tychy. Wyróżnienie redakcji „Polskiego Trakera” powędrowało zaś do firmy Bródka, za znaną swego czasu Scanię serii 4 Torpedo.

Oto zdjęcia:

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować: