Przed zjazdem z promu postanowił się napić – 95 km od Świnoujścia miał 1,18 promila, a wyniki szybko rosły

Funkcjonariusze szczecińskiego ITD trafili na bezczelny przykład spożywania alkoholu na promie. Sądząc po szybko rosnącym wyniku na alkomacie, a także po odległości od portu, kierowca musiał napić się tuż przed opuszczeniem statku, zdając sobie sprawę, że nie wyjedzie z niego trzeźwy.

Komunikat WITD Szczecin:

Ukraiński kierowca skontrolowany przez inspektorów ITD w Szczecinie jechał z promu na „podwójnym gazie”.

W poniedziałek 4 marca br. w Szczecinie Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę ciężarówki należącej do polskiego przewoźnika.

Inspektorzy wyczuli od kierującego charakterystyczną woń alkoholu. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu dało wynik 0,39 mg/l (0,78 promila) następne wykonane po kwadransie wykazało tendencję wzrostową wynik 0,59 mg/l (1,18 promila). Kierowca prowadził pojazd przez około 95 km ze Świnoujścia do Szczecina będąc w stanie nietrzeźwości.

Inspektorzy ustalili, że kierowca pojazdu obywatel Ukrainy zatrudniony w polskiej firmie spożywał alkohol na promie w trakcie przeprawy ze Szwecji do Polski. Kierowcę przekazano najbliższej jednostce Policji, w celu przeprowadzenia dalszych czynności.