OFERTY PRACYKONTAKT
665
Opublikowane 6 Grudzień, 2018

Ził 130 z 700-konnym silnikiem z BMW X5 M – Leszek z “Daleko od szosy” na pewno ostro by nim jeździł

Jeśli oglądaliście kultowy serial “Daleko od szosy”, możecie pamiętać scenę z drugiego odcinka, w której główny bohater wiezie przedstawicielkę płci pięknej Ziłem 130. Wywiązuje się wówczas następujący dialog:

– Ale ostro jedziesz.
– To jest dobra maszyna.
– Większa od Mercedesa.

Trzeba tutaj przyznać, że pod względem układu napędowego, Ził 130 był konstrukcją całkiem nielichą. Pod maską pracował bowiem benzynowy silnik V8, mający 6 litrów pojemności i rozwijający nawet 170 KM.

Żeby jednak pojechać tą ciężarówką dosłownie ostro, trzeba by sięgnąć po egzemplarz, który pokazano niedawno w Rosji. Jest to wywrotka, do której przeszczepiono kompletny napęd z BMX X5 M. To więc oznacza obecność 4,4-litrowego V8 z podwójnym turbodoładowaniem, rozwijającego 567 KM oraz 750 Nm. Co więcej, ten konkretny egzemplarz został podobno wzmocniony do 700 KM.

Już w BMW X5, a więc samochodzie znacznie mniejszym i lżejszym, coś takiego gwarantowało niewyobrażalne osiągi. Jak natomiast jeździ z takim silnikiem radziecka wywrotka o 6-tonowej ładowności? W dużym skrócie, ciężarówka jest wystarczająco szybka, by objechać na prostej Porsche Cayman.

Proces budowy opisywanego pojazdu, a także wyścig z Porsche, możecie zobaczyć na poniższym filmie. Zapraszam do oglądania, bo naprawdę jest na co popatrzeć.

TimoCom – Łączymy ładunki z pojazdami.

To może Cię zainteresować: